Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

facebook liker или generator ?

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од bam, 3 Септември 2014.

 1. bam

  bam Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Дали сте слушнале за овие додатоци на фб за зголемување на лајковите на фан страната на фб што ја имате ? Доколку некој има некое искуство нека сподели... :) поздрав...
   
 2. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  Кои додатоци може да прецизираш?Пошто има разни колку што знам а не се додатоци туку претежно платени лајкови или нешто слично.
   
 3. bam

  bam Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  па незнам кој додатоци незнам ни како се викат само вчера на мојата страна за 5 мин добив 100 лајкови бесплатно без да се рекламирам ни ништо па затоа прашувам дали е тоа некоја програма за на фб или слично ???
   
 4. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  Добро е тоа што си добил 100 лајкови значи има заинтересирани за твојата тема,меѓутоа јас мислам дека само со органски лајкови можеш да ја дигнес како што треба страната лесно е многу да платиш 5 долари за 20-30к лајкови ама тие се само бројка ако немаш конверзација на фан страната ко да ти е мртва исто.
  --- Надополнето, 3 Септември 2014, Дата на објавување: 3 Септември 2014 ---
  Можеш да пробаш да замолиш некоја поголема фан страна со иста тематика да те шерне или препорача твоја статија на пример би добил исто реални лајкови,исто можеш да ставиш плугин facebook promote light box па кој е заинтересиран ке те лајкне.
   
 5. bam

  bam Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  другар за почеток ми требат само лајкови страната да га набилдам затоа, па потоа ќе се рекламирам
   
 6. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  Знам дека ти требаат фанови мегутоа има разлика помеѓу мртви и живи фанови јас ке ти направам на пример да имаш 100,000 лајкови за 2-3 дена
  и кога ке напишеш на фан страната на пример "Добар ден" никој да не ти одговори ,а многу подруго е ако ти одговорат барем 5% од луѓето ме разбираш што сакам да ти кажам?Значи ако мислиш на подолги патеки фати си пешки полека патот.
   
 7. bam

  bam Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  па тоа ми е поентата на почеток да ми покажува лајкови само дека има страната, а потоа да надокнадам со вистински
  --- Надополнето, 3 Септември 2014, Дата на објавување: 3 Септември 2014 ---
  бидејки сега не ми треба на страната да имам со кој да комунициран битни ми се само лајковите
   
 8. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  после ке не знаеш кои и колку ти се вистински ;)
   
 9. bam

  bam Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  сега искрено само во круг се вртиме јас ти кажувам дека за почеток ми треба лажни мртви какви и да се... потоа макар и 100 вистински да имам не ми е битно ако знаеш како да направам и ако сакаш да споделиш добро бидејки цело време во круг вртиме со муабетот :)
   
 10. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Хахахаха... леле најјака дискусија досега на форумов. :D
   
  На Naneski и bam им се допаѓа ова.
 11. bam

  bam Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  еми јас го прашувам другаро как шо он ми кажува во 13 поста оти не било добро лажни лајкови, а на мене и тие ми вршат работа му објаснувам али тоа е да сме здрави живи :D
   

Сподели: