Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Facebook лајкови - Help

Дискусија во форумот 'Почетник си?' започната од bazhee, 27 Декември 2013.

 1. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Здраво дечки, одвоив слободно време и направив Facebook веб страна. Арно ама не оди со лајковиве. Пробав со еден тип на фиверр демек за 5$ ќе направел 1000 реални лајкови. Ама од тие реални ниту еден нема. Добив 900 лажни лајкови. На секој пост околу 200 прегледи а нема лајкови ниту коментари на постот. Ама џабе е како што кажаа многу членови, треба луѓе кои имаат намера да ја следат страницата а не такви само ради реда. Ми треба ваша помош. Како да постигнам повеќе лајкови, ми треба мала помош.. Еве ја страницата: www.facebook.com/marmalando
  Сигурен сум дека има заинтересирани за оваква содржина. Оние што имате барем 2 минутки да одвоите за мал совет, многу ви благодарам. поздрав :)
   
 2. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Како прво, веќе си дознал на потешкиот начин дека не треба лажни лајкови да собираш, нема ништо да постигнеш со тоа, ете веке си изгубил 5 доларчиња кои си можел да ги искористиш на нешто друго, пример домејн.Второ, под итно смени го името на страницата, ова нема врска со тоа што го постнуваш, некој ќе помисли дека продаваш мармалад на бит пазар:pТрето ќе ти дадам совет, да напраиш like или share locker, значи некоја слика за да ја видат луѓето ке мора да ти ја лајкнат страната или шернат, така ќе добиеш на еден вид таргетирани луѓе кои стварно ги интересира тоа чим ја лајкнале страната...
  П.С Еден мал совет од мене: можеш да направиш како коа страната ќе достигне 5 000 или 10 000 лајкови дека ќе дадеш на некого незнам што, на пример мембершип на бразерс, или било што а за тоа ќе мора да ја лајкнат и шернат твојата фб страна...биди креативен и ќе имаш резултати :D
   
  На CofD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Не го слушај кико, никако шеар локер на почетокот. За името стварно е лошо, а и сликите се лоши. Можеш да ставиш по-еротски, поголи. Дури не се гледа интимен дел можеш да ја ставиш. Јас ваква страна имав летото и имав повеќе лајкови на сликите него на страната. Направи фејк акаунт и од таму шернувај ги сликите.
   
 4. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  абе ја така му кажав зашто знам дека оној бокица напраил така со линк локер и шеар и така му работело, ако не сака не мора:)ја не кажав да става понудасо линк локерот, туку само фанови да собере, зашо не само од кај бокица, туку и други страни сум видел дека така прават со голем успех.
  како шо кажав, нека испроба и нека одлучи што му работи највеќе:)
   
 5. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Брат се гледа дека имаш замисла, тие работи јас не ги знам , треба ли да се плати за некој да ми го напише тој кодот/скриптата? И нешто друго, да направам нова стран пошто во ова нема ништо како што гледам, па да пробам?
   
 6. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Кико... ај малце повеќе подкажи за лике или шаре локерот. Ништо не сфатив. Го читав на bok1ca постот кај него на форум ама тоа е за гејминг нич... Ние што сме за адулт како ?
  Еве линк од мојата фан страна: https://www.facebook.com/banggdom
   
 7. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Еве една скрипта што ја користам на мојат adult фан страна, може да се намести и шар лок (да треба да се сподели пред да се погледне): https://www.facebook.com/hotselfies/app_212097992149339

  Според мене најдорај начин за да добиеш нови фанови е правење s4s со други поголеми фан страна.
  --- Надополнето, 28 Декември 2013, Дата на објавување: 28 Декември 2013 ---
  Апликацијата се вика woobox
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Јас како што разбрав Бокица има ставено на неговата веб страна лајк локер или се лажам? Битно нека собере некои 500 реални лајкови па после нека става на фан страната што сака. Мора малку да пркне страната.
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Значи, ко прво и тебе не ти е нешо убаво името на страната, и прво да те прашам како си ги добил тие лајкови, зашо многу зависи како си ги добил така и ке имаш резултати:)Иначе за лике или шеар локерот можеш да побараш на гугл мислам дека има, и не треба да се плаќа:)Со тоа можеш да заклучиш некоја слика и ке ја сташ на твојата страна, и на пример сум видел многу страни за да ја видиш сликата или видеото ќе мора да ја лајкнеш страната или да ја шернеш...Ќе има наскоро еден туторијал од мене за фб кој се надевам дека ќе се покаже успешен:)
   
 10. martin_gj

  martin_gj Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Пази какви слики ставаш јас добив бан на фан страна со иста тематика. Сега направив нова Bootylicious Stuff. Паралелно со тоа направив tumblr blog и сите слики што ми се таму се линкувани до IMGBabes, на блогот имам ставено реклами од JuicyAds, CrakRevenue, ама како што гледам послабо иде од IMGBabes и сега директно ги споделувам линковите од таму. За лајкови направи фејк профил, со јака женЦка и спамај по другите фан страни, ама со усул.
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Ќе ја сменам тематиката, само target ми се американци, не македонци, пошо македонциве не кликаат по реклами..
   
 12. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Зачленисе во S4S групи н фб и секој ден по неколку пати прави с4с. Јас денес направив 6 пати и имам 400 нови fans.
   
 13. Spireski93

  Spireski93 Нов член

  Зачленет:
  16 Ноември 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  3
  Ако ти требаат не таргетирани лајкови и споделувања ќе ти помогне AddMeFast , само тоа ти е повеќе за СЕО за да имаш лајкови, а тие што ќе лајкнат во глобала не се активни да коментираат и сл.
   
 14. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Нема у ништо да му помогне amf. :)
   
 15. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  да добар метод е тоа, али ако веќе имаш малце поразвиена страна со над неколку илјади лајкови, ако си уште у почеток и немаш лајкови на страната, тешко која страна ќе се согласи на S4S...
  друг начин има ако имаш повеке страни да ги стаиш да ти се појавуваат како прелози за лајкување...
   
 16. Spireski93

  Spireski93 Нов член

  Зачленет:
  16 Ноември 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  3
  Кажи барем зошто? За СЕО amf не мислиш дека би помогнало?
   
 17. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121

  Кога ќе наполниш 500 или 1к може да се почне со S4S. Тешко е само додека почнеш, а после кога ќе имаш барем една поголема фан страна веќе е лесно.
  Ако му треба на некој помош нека ми прати ПП, и кога ќе објавувам на мојава фан страна ќе давам предлог да се лајкне и другата. :)

  Пред малце направив s4s со 4 фан страни (секоја 100k+), а мојава 5к. :D
  СЕО за фан страна? :O
   
  На kiko и stefan_v им се допаѓа ова.
 18. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Ако се чудиш - не се чуди, google ги индексира. :)
   
 19. Spireski93

  Spireski93 Нов член

  Зачленет:
  16 Ноември 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  3
  Google гледа колку фанови имаш на фан страната за твојот веб сајт, и колку имаш на твитер и гугал плус фанови.... и тоа им е еден од критериумите за рангирање.
   
 20. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Знам дека ги индексира, ама мислев дека не се применува тој начин за добивање фанови. Ретко се појавува фб во топ 10 реултати на гоогле (за разлика од твитер). Несака google слика, повеќе текст сака.
   

Сподели: