Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Facebook Force invater

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Mr.OuYea, 28 Август 2012.

 1. Mr.OuYea

  Mr.OuYea Нов член

  Зачленет:
  28 Август 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Еве една вирална скрипта со која се надевам ке ги зголемите вашите конверзии.

  Демо - http://fbappdemo.blogspot.com/

  Одете https://developers.facebook.com/apps кликате Create New App ставате име на апликацијата доколку не ви е верификуван Facebook профилот со мобилниот ке треба да го верификувате.
  Потоа на App domain внесувате yourdomain.com на Website with Facebook Login ставате http://yourdomain.com и стегате ентер. Копирајте го вашето App ID и подоле каде што пишува App ID внесете го.

  Ова оди после <body>

  HTML:
  <div id="fb-root"></div>
  <script>
   window.fbAsyncInit = function() {
    FB.init({
     appId   : 'YOUR_APP_ID', // App ID
     channelUrl : '//WWW.YOUR_DOMAIN.COM/channel.html', // Channel File
     status  : true, // check login status
     cookie  : true, // enable cookies to allow the server to access the session
     xfbml   : true // parse XFBML
    });
  FB.login(function(response) {
   if (response.authResponse) {
    console.log('Welcome! Fetching your information.... ');
    FB.api('/me', function(response) {
     console.log('Good to see you, ' + response.name + '.');
    });
   } else {
    console.log('User cancelled login or did not fully authorize.');
   }
  });
   
    // Additional initialization code here
   };
   
   // Load the SDK Asynchronously
   (function(d){
    var js, id = 'facebook-jssdk', ref = d.getElementsByTagName('script')[0];
    if (d.getElementById(id)) {return;}
    js = d.createElement('script'); js.id = id; js.async = true;
    js.src = "//connect.facebook.net/en_US/all.js";
    ref.parentNode.insertBefore(js, ref);
   }(document));
  </script>
  Ова оди после <html>
  HTML:
  <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
   xmlns:fb="https://www.facebook.com/2008/fbml">
   
  <body>
  <div id="fb-root">
  </div>
  <script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js"></script>
   
  <script>
     FB.init({
      appId : 'YOUR APP ID',
      frictionlessRequests: true
     });
   
     function sendRequestViaMultiFriendSelector() {
      FB.ui({method: 'apprequests',
       message: 'Invate minimum 50 friends'
      }, requestCallback);
     }
     
     function requestCallback(response)
  {
    if(response && response.request) {
      // Here, requests have been sent, facebook gives you the request and the array of recipients
      //console.log(response);
      window.location = "Линк до Locked Content, или PPD Download линк";
    } else {
    alert('You must to invate minimum 50 friends if you want to get this');
    sendRequestViaMultiFriendSelector();
      // No requests sent, you can do what you want (like...nothing, and stay on the page).
    }
  }
    </script>
  Ова го ставате онаму каде што сакате сликата да се појави
  HTML:
  <center>
  <a href='#' onclick='sendRequestViaMultiFriendSelector()'><img src='image link'/></a>
  </center>
  Happy earnings :ziveli:
   
  На Аце и kon им се допаѓа ова.
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ова за Content Lock ли е кодот ? Не си напишал за што се користи :)
   
 3. Mr.OuYea

  Mr.OuYea Нов член

  Зачленет:
  28 Август 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Имам оставено демо.
   
 4. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  You must invite 50 friends to view this.. Барем да оставеше без тоа.
   
 5. Mr.OuYea

  Mr.OuYea Нов член

  Зачленет:
  28 Август 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Сакаш да го промениш текстот или да го нема тој дел ? Само смени го текстот во сопствен или пак ибриши ја оваа линија.

  alert('You must to invate minimum 50 friends if you want to get this');
   
 6. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Mr.Шо помага ова?
   
 7. Mr.OuYea

  Mr.OuYea Нов член

  Зачленет:
  28 Август 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Вирален трафик.
   
 8. Mr.OuYea

  Mr.OuYea Нов член

  Зачленет:
  28 Август 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Ај да објаснам подетално. Значи да речеме креирате апликација Skype credit Generator правите блог и онаму каде што посетителот ке треба да кликне за да го симне, вие го ставате овој дел од кодот
  HTML:
  <center>
  <a href='#' onclick='sendRequestViaMultiFriendSelector()'><img src='image link'/></a>
  </center>
  кога ке кликне ке му се отвори прозорецот да покани X пријатели, тој селеkтира X пријатели и стега Invite после тоа го редиктира на линкот од FileIce, Sharecash, FileFlare или некоја Content Locked содржина, го пополнува сурвејот вие добивате X $$ тој го добива ветеното Skype Credit Generatorot, а пак неговите пријатели добиваат покани од апликацијата Skype Credit Generator во инбокс каде што кога ке кликнат ги однесе на страната каде што ке треба и тие да поканат X пријатели доколку сакаат да го симнат Skype Credit Generatorot. Се надевам дека сега ви е јасно за што станува збор.
   
  На POWER и talevskiboss им се допаѓа ова.
 9. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Едноставно кажано со 2 будали правиш ненормално голем трафик... Со оглед на тоа дека на ФБ глупости се шират многу... Стајте еден порнич и го имате тоа што го сакате.
   
  На Mr.OuYea му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Тоа се вика Content Locking де..
   
 11. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ова ќе ми биде од корист, фала на споделувањето!
   
 12. Mr.OuYea

  Mr.OuYea Нов член

  Зачленет:
  28 Август 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Sharing is Caring :)
   
 13. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Само уште да имав американска фан страна.. Фала многу!
   

Сподели: