Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Facebook boosting posts

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од phantom, 20 Март 2017.

 1. phantom

  phantom Нов член

  Зачленет:
  20 Март 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Zdravo na site, jas sum nov clen na forumov i sakam da prasam za edna rabota koja mi e nejasna .
  Citav na internet i ima dosta podeleni mislenja pa bi sakal da procitam nesto od vas znaci dali e bezbedno da se bustaat postovi od mojot blog na koj ima adsence, dali bi bil sankcioniran ili bi primil penali od google ako na mojot blog nosam poseti preku plateno reklamiranje na facebook ?
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,021
  Допаѓања:
  848
  Нема да имаш никаков проблем, слободно бустај си постови на фејсбук, впрочем тоа е и платен трафик кој повеќето го практикуваат вклучувајќи ме и мене.
  Гугл не гледа дали ти плаќаш за посети (бусташ), постираш во групи, или им пишуваш на пријателите во чет за да го посетат линкот...
   
  На phantom му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: