Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[Facebook app] Кое е твоето индијанско име

Дискусија во форумот 'Скрипти' започната од Аце, 31 Јули 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Find Your Indian Name е интерактивна фејсбук апликација каде што фејсбук корисниците може да го дознаат нивното индиско име :) Вакви апликации има полно и доста се корисни за собирање на фанови на фан страните. Апликацијава пред некој ден е извадена на codecanyon и чини 12 доларчиња, но вие ја добивате for FREE.

  Во архивата има документација и доколку ја следите нема да имате проблем за конфигурирање на апликацијава. Ќе ви треба SSL за да работи апликацијава кај сите фејсбук корисници, иако може и без тоа, ама само за тие кои не користат Secure Browsing, па така да има исто апликација за SSL на фејсбук која ќе ви генерира SSL линк од вашиот линк од сајтот.

  Имате и сликите така да можете да вршите секакви модификации, па така да доколку скоцкате некоја слична апликација како оваа би било супер да ја споделите :)

  Еве како изгледа:
  [​IMG]

  Симни:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На FilipD, besy, BigBull и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Дали работи се уште ? Неможам да ја наместам јас :/
   
 3. elfo

  elfo Нов член

  Зачленет:
  5 Декември 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  izgleda interesno
  no za zal ne bi znael kako da ja namestam
   
 4. Professor

  Professor VIP

  Зачленет:
  10 Февруари 2014
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  30
  Забележа дека темава е од 31 Јули 2012?
   
  На POWER и Goranski им се допаѓа ова.

Сподели: