[Facebook app] Кое е твоето индијанско име

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Find Your Indian Name е интерактивна фејсбук апликација каде што фејсбук корисниците може да го дознаат нивното индиско име :) Вакви апликации има полно и доста се корисни за собирање на фанови на фан страните. Апликацијава пред некој ден е извадена на codecanyon и чини 12 доларчиња, но вие ја добивате for FREE.

Во архивата има документација и доколку ја следите нема да имате проблем за конфигурирање на апликацијава. Ќе ви треба SSL за да работи апликацијава кај сите фејсбук корисници, иако може и без тоа, ама само за тие кои не користат Secure Browsing, па така да има исто апликација за SSL на фејсбук која ќе ви генерира SSL линк од вашиот линк од сајтот.

Имате и сликите така да можете да вршите секакви модификации, па така да доколку скоцкате некоја слична апликација како оваа би било супер да ја споделите :)

Еве како изгледа:
screenshot-2.jpg


Симни:
Код:
https://dl.dropbox.com/u/16425787/ibiz.mk/ibiz.mk_find-your-indian-name.zip
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Дали работи се уште ? Неможам да ја наместам јас :/
 

elfo

Нов член
Зачленет/а
5 декември 2014
Мислења
5
Реакции
0
izgleda interesno
no za zal ne bi znael kako da ja namestam
 
На врв Дно