Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Facebook Ads

Дискусија во форумот 'Платено огласување' започната од talevskiboss, 23 Август 2012.

 1. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  [​IMG]
  Би имало профит од ова?
   
 2. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Разочарувачки слабо оди со Facebook, а се очекува многу.
  Види на http://performinsider.com/
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 3. viksamkd

  viksamkd Истакнат член

  Зачленет:
  6 Ноември 2011
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  40
  за почеток предлагам да си селектираш некоја категорија.Шопинг и нешо слично би било добро пошто промовираш gift cards.. После тоа би предложил да таргетираш луѓе што се фанови на фан страни како Аmazon,Wallmart итн.Се што има врска со твиое понуди.
  НАСЛОВОТ НЕ СМЕЕ да има free и сл. зборови нема д ти биде одобрен.
  Текстот глеј напрај го краток и јасен да може цел да се гледа одеднаш.(види си preview).
   
  На kon и talevskiboss им се допаѓа ова.
 4. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Не вреде ова, поради тоа што сите што користат профил не обарнуваат многу внимание на рекламите на фејсбук.
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  најуспешно е со Google Adwords, и нема дилема за ROI, плус сега со ре-маркетинг опцијата, буквално растурија, ја имам огромни резултат за клиент. Нормално треба да се има добар продукт кој ке се исплати да се рекламира, а не некој фан страна или некој досаден блог, не ви требаат посети, ви треба продажби!!!
   
 6. Serdzim

  Serdzim Нов член

  Зачленет:
  28 Мај 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Сакам да почнам со онлајн продажба на продукти (надвор од Македонија).
  Дали е паметно да направам фејзбук пејџ?
  Ако имате некоја подобра идеја ве молам пишете...
   

Сподели: