Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

E-commerce/Classifieds скрипта

Дискусија во форумот 'Скрипти' започната од Milton, 21 Март 2013.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  дечки, дали може да ми помогнете со нешто?

  барам скрипта, модул, CMS.. whatever.. како и да се вика, нешто слично на Noah's Classifieds.

  еве како изгледа примерот:
  http://noahsclassifieds.org/v8pro/

  ми треба нешто слично на ова.. дали во Joomla, дали во Wordpress..
  идејата е на сајтот да има огласи каде луѓето ќе објавуваат купи/продај ама да има и некој social media момент, односно да има објави за нови случувања, настани во разни градови, да може луѓето да комуницираат и да разменуваат мислења.

  не ми треба да биде Nulled.. пошто клиентов е спремен да си плати за тоа, ама ми треба некое функционално решение кое е и лесно за користење.

  унапред фала :)
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
 3. didka

  didka Нов член

  Зачленет:
  2 Мај 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0

Сподели: