E-commerce/Classifieds скрипта

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
дечки, дали може да ми помогнете со нешто?

барам скрипта, модул, CMS.. whatever.. како и да се вика, нешто слично на Noah's Classifieds.

еве како изгледа примерот:
http://noahsclassifieds.org/v8pro/

ми треба нешто слично на ова.. дали во Joomla, дали во Wordpress..
идејата е на сајтот да има огласи каде луѓето ќе објавуваат купи/продај ама да има и некој social media момент, односно да има објави за нови случувања, настани во разни градови, да може луѓето да комуницираат и да разменуваат мислења.

не ми треба да биде Nulled.. пошто клиентов е спремен да си плати за тоа, ама ми треба некое функционално решение кое е и лесно за користење.

унапред фала :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
На врв Дно