Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дневник Дванаесетти Интернет Маркетинг Дневник

Дискусија во форумот 'CPA' започната од FiliP.D, 22 Јули 2013.

 1. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Не е работата дека чекам 1 недела за да го избришат па да клам ново од шо сакам, него од шо морам оти кога ќе клам видео трошам многу кредити за да го ранкирам видеото..
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Дали си пробал/имаш видео кое ти е рангирано без да го бустираш? чисто органик ранк?
   
 3. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Хмм не, немам мада и не мислам ако пробам дека би се рангирало како што треба..
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  тука ти е најголемата грешка. Ајде следниот пат ако сакаш пиши ми, ке поминеме заедно On-Site оптимизација за YouTube.
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Најди си 10 ничиња.

  Направи 10 добри HD видеа подолги од 5 минути..

  Стави ги сите на посебен јутјуб канал, оптимизирај ги добро.. Најди добри киворди, никако од памет.

  Нека видеата ти бидат UNLISTED некое време.. додека ги бустираш..

  Бустирај ги видеата само со HR VIEWS.. Никако со мобилни.

  Значи. Unlisted нека бидат 48h бустирани со по 1K HR вјус и по некој лајк и коментар..

  Ќе се ранкираат и ќе ти направат пари за да произведеш нови видеа..
   
  На FiliP.D и kiko им се допаѓа ова.
 6. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Сум размислил и за тоа, сепак фала..
  Иначе еве упдејт

  PeerFly: 22,28$
  AdWorkMedia: 9,90$
  Вкупно:32,18$
  Преостанато:167,82$


  Коментар:Со помош на Горански, рангиравме видео на прва позиција! Па би требало да има некој резултат.
  Едно големо фала до него. :ziveli:
   
  На stefan_v и Goranski им се допаѓа ова.
 7. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Нема проблем, следи ги инструкциите кои ти ги дадов за следните видеа што ке ги аплоадираш. и ако бустираш, сосем минимално прави го тоа, да изгледа природно
   
  На stefan_v и FiliP.D им се допаѓа ова.
 8. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Го ранкиравте без бустирање ?
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Нормално, видеото се рангира за 1 мин.
  --- Надополнето, 4 Мај 2014, Дата на објавување: 3 Мај 2014 ---
  Процедурата е следна:

  Фајлот кој треба да го уплоадирате на YouTube треба да го содржи кивордот, пример:
  My-Best-Keyword-to-Rank.mp4

  Title: да биде исто така целосниот киворд
  Следно е во Description да се стави 2 пати истиот киворд, по можност Description да почнува со кивордот.
  тоа е тоа...
  --- Надополнето, 4 Мај 2014 ---
  битно е видеото да биде барем 1 мин долго, и да се напише по долг Description.
   
  На kon, FilipD, arso и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Упдејт:

  PeerFly: 29,80$
  AdWorkMedia: 9,90$
  Вкупно:39,70$
  Преостанато:160,30$


  Има конверзии нови на Пеерфлај, за жал не се од тоа видео што го рангиравме со Горански..Исто така жално е што немам конверзии на Адворкмедиа, а кладов нови видеа и ги боостирав..
  Како и да е се ближи крајот на дневникот неуспешно.. Ќе пробам да стигнам колку што е можно поблиску до целта..
  --- Надополнето, 10 Мај 2014, Дата на објавување: 7 Мај 2014 ---
  Упдејт

  PeerFly: 42,55$
  AdWorkMedia: 9,90$
  Вкупно:52,45$
  Преостанато:147,55$


  Како не тргна вака уште од почетокот ќе беше завршен до сега дневникот..
   
  На МартинСК и stefan_v им се допаѓа ова.
 11. МартинСК

  МартинСК Член

  Зачленет:
  17 Јануари 2014
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  21
  Шо направи за да ги зголемиш вака конверзиите? Бустираше или го примени методот на Горански на поише видеа?
   
 12. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  5/13/2014 КРАЕН РОК.

  Здраво дечки, еве ме со последниот извештај за мојот дневник..
  Како што гледавте (тие што го следеа дневникот) знаевте дека ќе биди неуспешен.

  ПОСТИГНАТО:
  PeerFly: 46,80$
  AdWorkMedia: 9,90$
  Вкупно:56,70$


  Како и да е имам барем исплата на Пеерфлај за месец Мај.. Ќе имам некој денар за на одмор :p. Искрено се надевав дека ќе направам повеќе до мојот рок но тоа е што е..Се надевам исто така дека ќе имам 60$+ до крајот на месецот.

  Кладов неколку видеа ги боостирав, исто така пробав со адулт и имаф неколку конверзии.
  Тоа е тоа позздрав дечки. :)
   
 13. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  и јас сакам да знам дали нешто од мојата метода за рангирање на видеа ти помогна!
  Дали воопшто имаш таква аналитика...
   
 14. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Па искрено да ти кажам немам нешто баш забележано, но како и да е секоја помош е добредојдена. :)
   

Сподели: