Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дневник Дванаесетти Интернет Маркетинг Дневник

Дискусија во форумот 'CPA' започната од FiliP.D, 22 Јули 2013.

 1. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Значи како што знаете не бев активен на форумот, а исто така не бев активен во Интернет бизнисот..Имав некој работи да средам во личниот живот па немав многу време.Но тука сме да го смениме тоа!!Значи се одлучив да направам Дневник со цел да заработам некој денар повеќе(поголема мотивација добивам од ова).Значи еве мали детали за мојот Дневник :D

  Цел: 200$

  Краен рок: Почеток на учебната години или 01/09/2013!

  Постигнато: 33.30$
  Преостанато: 166.70$

  Методи кој ќе ги користам:

  -Видео Маркетинг
  -Рекламирање низ Социјалните мрежи
  -Форум Маркетинг
  Корисни Алатки:

  pingler.com - Сервис за пинг
  pingomatic.com - Сервис за пинг
  linklicious.me - Сервис за пинг
  Google Adword Keyword Tool - Барање популарни keywords
  Share YouTube Videos (SYV) - Алатка која служи за зголемување на гледаноста на вашите видеа.
  Vagex - Служи за лајкови,коментари,прегледи,сабскрајбс.
  studio.stupeflix.com/Windows Movie Maker - Преку овие ѓи правам видеата
  backlinkin.com - Backlink

  Коментар: Денес уплоадирав 30 видеа на еден YouTube канал и линковите ѓи ставив на linklicious.me.Вечер ќе пробам да поработам прекувреме иако мислам дека нема да имам многу време,значи од утре почнуваме сериозно.Ете накратко објаснав што како.
  Се надевам дека ќе успеам да ја достигнам мојата цел и дневникот да се затвори како успешен!Вервајте ме дека јас најпоќе го сакам тоа!Редовно ќе го упдејтирам дневникот.
  Позздрав до сите :).
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Ајде со среќа, ти посакувам да си ја исполниш целта и многу повеќе од тоа.
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Фала многу, да ти се врати многу повеќе!:)
   
 4. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Ајде со среќа нека е многу пари да земеш и да ја прошишаш и поминеш целта многу набрзо, и некои билиончиња да земеш. :D
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Фала многу! :)
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Ај со среќа нека ти е и да си ја иполниш целта и повеќе од тоа;)
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Со среќа! :) И до 1 Септември наместо до 200$ до 2000$ да стигнеш :)
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Фала ви, ќе се потрудам колку шо можам.:)
  Вечер ќе пишам апдејт.
  Иначе имам проблеми со ЈуТуб верификацијата, не можам никако да ја заобиколам..
  Пробав со метод мислам на POWER беше онај со k7, ама ми пиши This number has been used to much for verification..:mad:
  Ако има некој нов акаунт на ЈуТуб, а не му треба нека ми пиши ПП би му бил многу благодарен.И некој да ми помогне со верификацијата ?
   
 9. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Инсталирај click&Clean addon, clean history,cookies... направи ресет на ИП и пробај...
   
 10. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Ништо не инсталирав затоа што ми даде идеја. :)
  Го решив тоа со многу лесен и едноставен начин.Само го рестартирав рутерот и пробав и можи, сепак фала. :D
  --- Надополнето, 24 Јули 2013, Дата на објавување: 23 Јули 2013 ---
  Значи незнам што е работата..
  Вчера работев цеееел ден, дури останав и прекувреме да работам ноќе..Седев до 4 пинговав,беклинковав,аплоадирав нови видеа и цел ден само 1 конверзија што значи сега сме

  Постигнато: $34.70


  Преостанато: $165.3

  Коментар:Незнам каде праам грешка..Вака земам прам нов акаунт одбирам нова понуда и ја спинувам со видео спин бластер 30 пати, барам keywords, прам нов блог, добро објаснат десцриптион итн...И дури се прикачваат тие видеа барам нова понуда која прам ново видео и го клавам на мојот ЈуТуб канал.Му додавам поени од Share YouTube Videos, го ставам на YLH за лајкови, и на Vagex за да добијам лајкови,коментари..
  Откако ќе се прикачат сите видеа на другиот аккаунт ги клавам линковите на linklicious.mе, но сепак нема конверзии.Ако некој знај каде прам грешка слободно нека коментира би му бил благодарен за секаква забелешка.:)
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  е почекај малце де... значи вака продолжи уште една недела па пак ако нема резултати ИЧ тогаш смени нешо...трпение и се ќе биде:)
   
 12. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Сите вида ги ставаш на еден акаунт ?
   
 13. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Ќе прикачувам јас..Не реков дека одма се откажувам. :)
  Иначе на различни акаунти ми се ставани видеата, а некогаш кога не можам да напрам акаунт ставам на ист..
   
 14. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  На еден ставај ги, и „изгради си го каналот“. Поточно на неколку. Така ќе имаш субскрајбери, на кои кога ќе ставаш нови видеа ќе им излегува одма видеото. Само незнам колку ќе ти трае тоа и како ќе се поставиш кон „гледачите“. :)
   
 15. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Открив зошто не ми идат конверзии..
  Значи мојот главен аккаунт каде што имав видео ранѓирано на прво место со keyword, и многу јаки видеа со лајкови,гледања,сабскрајбови итн..Аккаунтот ми е избришан..Сега исто ко да почнувам од голема НУЛА.
  То е то, ќе се потрудам да изградам нов канал..
   
 16. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Потруди се да изградиш нов и здрав канал, да нема потреба да ти го кинат пак.
   
 17. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Здраво на сите, еве ме пак. :)
  Се извинувам што не го довршив дневникот и што не бев доволно активен, но тука сум да го сменам тоа!Имам голема мотивација со цел да го завршам дневникот!

  Целта останува иста 200$
  Kраен рок 5/13/2014 (Можеби си имам дадено повеќе време, но тоа е со цел овој дневник да биде успешен)

  Како компанија овај пат ќе ја користам AdworkMedia

  Постигнато денес:0.40$
  Вкупно: 4.85$
  Преостанато: 195.15$


  Коментар:Денес направив едно видео и за истото видео ставив нов пост на мојот блог.Планирам да соберам кредити па да го боостирам истото, моментало живи видеа околу 45, кој од нив само 5 се боостирани со лајкови, коментари и прегледи, а останатите со цел да се оформи аутопилот.
  Иначе видеата не ми ги бришат затоа што секој ден ми се менува ип адресата. :D

  Wish me LUCK! :ziveli:
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 18. МартинСК

  МартинСК Член

  Зачленет:
  17 Јануари 2014
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  21
  Со среќа, немој да се откажуваш и ќе успееш и да си ја надминеш целта :thumbsup:
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 19. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Благодарам. :)
   
 20. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Со среќа брат, знаеш ако ти треба помош кај да се обратиш :D
   

Сподели: