Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Drupal

Дискусија во форумот 'CMS' започната од Vengeance, 27 Февруари 2012.

 1. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  Дали некој се занимавал со Drupal?

  Мене ми е предложен од една страница да го проучим за да бидем webmaster, па како што гледам, не е нешто тешко. Класика... :)

  Има некој искуства со Drupal?
   
 2. Martinovski

  Martinovski Активен член

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  153
  Допаѓања:
  32
  Јас имам ептен мало искуство со Друпал, но тоа мало искуство не ми остави баш добар впечаток за платформата. Како и да е, би ти предложил вордпрес, елегантен, модерен и лесен за користење.
  Тоа е тоа, патем добредојде на форумов.
   
 3. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  ако имаш претходно искуство со било кој CMS, ондак ќе немаш проблем.
  нормално, ќе ти треба некој бар да ти покаже како е структуриран сајтот бидејќи се работи за постоечки (жив) сајт.. иначе не е тешко.

  еве ти неколку туторијали од drupalize.me сајтот за учење drupal
  ќе ти се најдат:

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  https://filepost.com/files/59mb96be/Fantasy.Sites.part2.rar
  https://filepost.com/files/d416b653/Fantasy.Sites.part3.rar
  https://filepost.com/files/ddeb83mc/Fantasy.Sites.part4.rar
  https://filepost.com/files/eb5m5573/Fantasy.Sites.part5.rar
  https://filepost.com/files/61d6b1ma/Fantasy.Sites.part6.rar
  https://filepost.com/files/b36c3c9d/Fantasy.Sites.part7.rar
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  http://www.fileserve.com/file/8pmqnrX/Fantasy.Sites.part2.rar
  http://www.fileserve.com/file/hCU4htg/Fantasy.Sites.part3.rar
  http://www.fileserve.com/file/gawmeRV/Fantasy.Sites.part4.rar
  http://www.fileserve.com/file/W839gQx/Fantasy.Sites.part5.rar
  http://www.fileserve.com/file/wx9TGjM/Fantasy.Sites.part6.rar
  http://www.fileserve.com/file/nNJNWw5/Fantasy.Sites.part7.rar
  туторијалите кои се на линковите за download се:
  1. Drumblr (Tumblr) 71m
  2. Groupal (Meetup-com) 72m
  3. Petflix (Netflix) 70m
  4. Pineapple Store (Apple Store) 74m

  линковите се средени и се interchangeable :)
   
 4. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  ^ не си ги проверил линковоте!
   
 5. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  Фала многу! :)

  Линковите како што гледам работаат, еве се симнуа првиот дел... :)

  Морам да работам со Drupal, тоа е поетната. Иначе, немам работано со CMS, а WordPress ми го пофалиле многу луѓе дека е меѓу подобрите.

  Јас веќе и креирав своја страница со Drupal. Можда сте ја виделе: АСМ | Анти спортисти на Македонија

  Тоа ми беше како за почеток нешто. Сега мислам да ја добрадувам и подобрувам...
   

Сподели: