Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Доминирај ги Google Top 5 позиции

Дискусија во форумот 'SEO' започната од Goranski, 3 Мај 2013.

1. aleksandar4o

aleksandar4o Активен член

Зачленет:
    7 Февруари 2012
    Мислења:
    412
    Допаѓања:
    184
    Да бе причекај и ќе ти ги врати парите колку мене што ми ги врате :))

2. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    за тебе немам никаква одговорност да ти ги вратам парите. Он си ги доби назад парите затоа што не му направив кампањи за кои имаше платено, јас ги откажав за да го заштитам од потенциален пенал. Парите си ги доби во петокот, кога и се вратив од одмор.

А ти со твојата страна нема никад да рангираш дури и господ да се симне. Уште во фебруар месец ти беше кажано да направиш основно Мени - Навигација:
    до ден денес нема такво нешто кај тебе на страна. Малце погледај видеа за тоа што значи да имаш добра навигација и што значи да немаш невигација. (скоро имаше некој постирано на форумов околу тоа)

Јас кога се нафаќам за кампања, го проверувам само кивордот колку е тежок за рангирање, и авторитетноста на вашата страна, моја работа не е да детектирам дефектирани страни.

дефинитивно сервисот е затворен, и не ме контактирајте за СЕО.
    --- Надополнето, 5 Август 2014, Дата на објавување: 5 Август 2014 ---
    Моја работа не е да детектирам дефектирани сајтови, ја сум беклинк провајдер и се останато освен линкови не е моја обавеза. Тоа примерот со колата ама баш врсла ти нема, јас не сум мајстор тука, ми плаќате за сервис и јас очекувам да вашите страни се оптимизирани тоа е ваша работа а не моја.
    Тоа што ти не си завршил работа со клиент а си изгубил 10саати, тоа е твој проблем и не професионалност, си му изгубил на него 10 саати за да на крај не завршиш работа. Во конкретниов случај ја потрошив повеќе од 10 саати и си ја завршив мојата работа.
    --- Надополнето, 5 Август 2014 ---
    резултат од кампања пред 10 дена:

3. Bubo

Bubo Активен член

Зачленет:
    16 Јули 2012
    Мислења:
    252
    Допаѓања:
    95
    Професија:
    Програмер и веб кодер
    Како што гледам јас овде ти си сигурен дека ќе ги ранкира во топ 5. Кога веќе не рангира се правдаш дека не е твоја обавеза да биде страната ранкирана. И исто така си сигурен дека ќе има резултати од твојата кампања. Како што немаше на мојата исто така нема и на други страни резултати. Тоа не е во ред. Ако мислиш дека нема да има резултати не гарантирај. Ако веќе си гарантирал или признај си ја грешката или тоа што го гарантираш заврши го.

Не оправдуваш PPD зошто е лажење. Таму гарантирам јас хак и не го доставувам. Ти гарантираш ранк во топ 5 на Гугл, кој исто така не го доставуваш. Размисли на кармата што толку ја почитуваш

4. arso

arso Активен член

Зачленет:
    18 Април 2012
    Мислења:
    106
    Допаѓања:
    46
    јасно е дека ни он, ни некој друг може да гарантира топ 5,
    не е фер, не е пријателски тука меѓу нас да си продаваме такви превари, ако дошла работата до тука на форумов да се праат пари со дупешки...ништо не бидуа

На Naneski и aleksandar4o им се допаѓа ова.
  5. PowerSEO

PowerSEO Нов член

Зачленет:
    23 Август 2014
    Мислења:
    16
    Допаѓања:
    14
    Професија:
    SEO
    Како што кажа гарантирањето на ранк на Топ 5 на Гоогле ти е исто како да гарантираш дека ќе ти падне бинго, битно е само да изиграш.
    Али една работа што може да се гарантира е дека ќе се направи напредок со страната во однос на нејзиниот ранкинг на Гоогле. Доколку нема никаков напредок во ранкот после 1 месец работа минимум тогаш правилно е за СЕО провајдерот да ги врати парите на купувачот.

Сподели: