Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Доминирај ги Google Top 5 позиции

Дискусија во форумот 'SEO' започната од Goranski, 3 Мај 2013.

 1. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652

  Мануал Веб 2.0 со пирамида на тиер 2.

  од скоро повеќе немам артикал линкови и истите се заменети со привтни блог постови, крцка нови... за нив за жал не давам репорт....
   
  На LaFea му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37

  I'm impressed. :) Фактот што ќе ја видиш на 1ва страна за 2 недели кажува се. Нема ни потреба од репорт во ваков случај.
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  2-3 недели :), Инаку да, и мене не ми се толку битни репортите. Повеќе се битни резултатите :D
   
 5. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37

  Точно, што корист од репортите ако нема резултати :) Честитки уште еднаш :)
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  само ти фали се. До сега дужиш две кригли од по литар.
   
  На MaximuSR, arso, stefan_v и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  нарачки за СЕО примам до 1ви Јуни. После тоа одам на одмор и се враќам кај 10ти јули.
   
 8. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Купив Мануал од овај пакетот што е поскап на горански уште од Април. Страната не е рангирана засеа нигде.. Досеа само еден репорт ми пуште и од кога го пуште тој го снема веќе 2 месеца.. еве денес пишувавме на скајп и нема абер за рангирање а за рефунд уште помалце.. Се дур не се ичисти оваа работа не ви препорачувам да порачувате од него :) За 3 и кусур месеци ништо.. а на скајп мн ретко се уклучува и од април е на одмори.. :google:
   
  На Infamous му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Читнај низ Google малку повеќе околу новиот абдејт :) После 14 Мај не се ранкира толку лесно. БТВ тој си ја завршил работата, ти пуштил репорт дека ја завршил неговата работа. А инаку што пишува ТОП 5 позиции, тоа е маркетинчки трик. Секаде го користат тоа, а никој не ти гарантира.
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 10. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Што ку*** ме заболе за новиот УПДЕЈТ?? ЈАС НЕГО МУ ПЛАЌАМ ДА МИ ЈА РАНГИРА А АКО НЕ МОЖЕ ИМА РЕФУНД НЕЛИ??
  КАКВА РАБОТА СИ ЗАВРШИЛ? Што се мешаш коа не знаеш ништо?? Која работа ја завршич жити се? Да не ти дава ПРОЦЕНТ ОД ПАРИТЕ што ги зима уште од почеток што го браниш?? Каков МАРКЕТИНЧКИ ТРИК бре?? ОВА WarriorForum ли е па ќе ги лажеме луѓето?? ЛОЛ
  Mу платив на 4ти Април. Конверзациите
  http://prntscr.com/43m4vx
  http://prntscr.com/43m539
  Е оваа работа ја завршил тој - http://prntscr.com/43m5og Само првата.
  http://prntscr.com/43m68o
  http://i.imgur.com/s7ELAt1.png
  http://prntscr.com/43m6mq
  http://prntscr.com/43m6tz
  http://prntscr.com/43m72a
  http://prntscr.com/43m7if
  http://prntscr.com/43m7pz
  Опсс уште малце до четврт месец ќе стигнеме и САМО УТРЕ и утре Aј браниго сеа да те видам??
   
  На johnny625 и default им се допаѓа ова.
 11. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  Sto e kriv klientot ako ima nov apdejt? ako nemozes da zavrsis rabota, napraj refund, bidi covek. Ne vredi da si go sjebes biznisot za nekolku dolari.
  "А инаку што пишува ТОП 5 позиции, тоа е маркетинчки трик." ... ova ne ti trebase
   
  На aleksandar4o му/ѝ се допаѓа ова.
 12. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Гледај ги конверзациите, утре, утре, 3 месеци поминале... човекот платил, и сега ако има абдејт, што е крив клиентот?

  "Доминирај ги Google Top 5 Pozicii" ако не го исполнил ветенето, без проблем треба да му даде рефунд.
   
 13. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  Секако дека е маркетингшки трик, зарем некој ќе порача ако пишува "Доминирај ги позициите на 3тата страна од Google".
  А за рефунд никој не го нуди тоа. Нема да му се исплати бизнисот ако го троши времето за градење линкови и после ги враќа парите, зошто линковите ќе останат, а за да ги тргне ќе му треба дополнително губење време.
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  aj vaka. zamisli ti se rasipala kolata i ja ti staam nov del, ama kolata pak ne ti raboti. Sto pravime?
  ili ne garantiraj nisto ili ne pravi biznis ako ne te biva.
  I jas imam izgubeno po 10 saati so klient, ama ne sum im naplatil bidejki ne sum ja zavrsil rabotata.
  Da se rabotese za vas, neznam dali ke go branevte....
   
 15. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Многу нормално е "Доминирај ги Google Top 5 позиции" да е само маркетинг трик (реклама). Претпоставете колку луѓе во светот има што нудат таква услуга...
  Што ако сите од нив навистина би го правеле тоа? Кој би бил на првите 5 позиции?! :confused:

  Но, според прикажаните разговорите Goranski е навистина неодговорен за неговата работа. (менаџирање на времето и работни обврски - катастрофа)
  Клиентот плаќа и него му е во интерес да го добие платеното! А доколу некој не е во состојба да го исполни тоа, немора да го зема тој Task.
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Јас не сум тука да бранам некого или пак да критикувам... Не сакам ниту пак да се карам.
  А што пак ако проблемпот е во тебе? Што ако страната не ти е оптомизирана? Што ако не минуваш копискејп? Што ако ти била пенализирана пред да порачаш сервис? Си проверил некад ВМ алатки? Си направил Сајтмап?
  Твојот сајт без линковите би избил на 2 3 па дури и 1 страна ако ти е добро оптимизиран... А со помош на овие линкови би отишол и на #1.
  Втв... Бев ранкиран на #1 на ова ниче до пред абдејтот и искрено дса ти кажам конкуренцијата е многу голема...


  Колку пари толку музика. А, да мајсторот секако ќе ти рече "Шефе не е до тој дел ќе ти ги вратам парите?!" или пак "тоа е сега во реед треба уште нешто да се смени?!"...

  Не зборам за џабе бидејќи сум бил на местото на александар и знам како е... Одложувањето искрено и јас го мразам... некој да се мрцвари со мене али јбг треба да имаш нерви и за тоа... Исто ти е како во болница да чекаш и некој ти влезе преку ред...


  А што е разликата помеѓу сервисите на ВФ,БХ и Пвпј? Секаде е исто... Ај замислете што ќе се случи ако сите од Франција си ги побарат парите од Пин Субмит а тебе те исплатиле.... Ќе ги вратиш парите?

  Поздрав на сите и без људби ама ИМ е суров...
   
  Последно изменето: 20 Јули 2014
  На Naneski му/ѝ се допаѓа ова.
 17. xrt

  xrt Член

  Зачленет:
  11 Октомври 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  10
  не е фер ова што го направил, јас на крај на месец им наплаќам на клиентите, освен за артикли или други ствари кај што ми требаат пари однапред, остатокот на крај на месец.
   
 18. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  nema ljutenje...samo diskutirame

  izvini ama trebal da proveri pred da ja prifati rabotata. 5 minuti rabota e. A jas kolku sto se sekavam, i samiot on rece deka ne se nafaka so sekogo da raboti. Taka da tuka nema sto da go obvinuvas aleksandar.

  epa aj neka mi gi smeni site delovi od kolata za da ja najde greskata......ebate majstorot
   
  На aleksandar4o му/ѝ се допаѓа ова.
 19. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Чекај чекај нели Горански првен ДОБРО ги проверуваше страниците и внимателно одбираше со кого да работи, како што Дорчо кажа погоре.. Или тоа е само трик дур да му пишат ПП па од кој да најде да зема пари побрзоо..? Оптимизирана, сам сум ги пишувал артиклите и се тоа што ми кажуваш нема благе везе со ова, сите тие работи се разбира дека се во ред. Да да сигурно би избил само со онсајт сео.. А за делот за одложувањето можам само да се насмејам. И не мешај пин субмит оффери овде, како прво на секоја понуда долу имаш TOS и ти кога правиш што ти кажува понудата се согласуваш со нивните правила
  Јас си го дадов фидбекот за сервисот на Горански, рефунд не барам а не барам ни да ја заврши работата која ја почна во Април, со среќа нека си ги троши парите :)) А и убаво ти кажав не се мешај кога не знаеш каква била ситуацијата и сам незнаеш што да кажеш за неговото недолично однесување :))
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 20. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Се има некој слушнато со Горански месецов.. ?
   

Сподели: