Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Доминирај ги Google Top 5 позиции

Дискусија во форумот 'SEO' започната од Goranski, 3 Мај 2013.

1. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    ја имам одбиено преку 10 нарачки пошто страните им се катастрофа оптимизирани. За рефунд никој до сега не ми побарал рефунд а и природата на работата не дозволува рефунд... Се тргам настрана затоа што немам многу време... Ме интересираат оптимизирани страни и работа со разбрани луѓе..

2. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    361
    Допаѓања:
    118
    муабетот е дека за ваков сервис не треба да се гарантира никаков ранк или избегунување на пенали од гугл, бидејки никој незнае што носи секој нов апдејт на гоогле. Кога ке им ги поставиш овие услови на клиентите пред да го купат твојот сервис, тогаш ке немаат никакво право да се жалат на било која основа, како што се случи со еден од членовите ... блеккофи или како и да беше...

незнам што муабет сте правеле, ама сигурно не сте се договориле како што треба

3. dreamer

dreamer Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    291
    Допаѓања:
    94
    Професија:
    3D Modeling
    "Муштеријата е секогаш во право."

4. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    да, затоа и ги бирам муштериите... фала му на бога, не ми требаат сите муштерии, барем можам да си ги бирам и сите во право да си бидат...
    --- Надополнето, 6 Ноември 2013, Дата на објавување: 5 Ноември 2013 ---

муабетот е исти за сите страни што ги рангирам... како може останатите да се рангираат а само една да не се рангира... како може некој да бара рефунд коа од нула дигнал и domain i page authority ?

од не рангиран во топ 1000 во #1 #1 и #5...

Page Authority од нула до 29
    Domain Authority од 9 на 17

5. MaximuSR

MaximuSR Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    33
    Допаѓања:
    9
    Abe luge so samo se zalite? Servisot kosta 70 $ I covekot od start vi kazuva deka koristi alatki I ne gi gradi linkovite manuelno sto spored cenata e poveke od ocekuvano. Jas imam napraveno 2 naracki I sum zadovolen posle 4-5 meseca stranite se uste na page 1 za keywordite a ne sum dodaval novi sodrzini ni pak sum gradil novi beklinkovi. Go preporacuvam ovoj seo sevis za site koj sto baraat evtino seo a za seriozen biznis kade sto nema prostor da rizikuvate barajte si TIM so e dovolno upaten da vi sredi I on page I manuelno da vi izgradi off page campanja sto sigurno ke ve kosta min 700$ . Pozdrav!

6. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    361
    Допаѓања:
    118
    па нормално дека не ме да се жалиш, треба да си будала да си на прва страна и да се жалиш...

7. blackcoffe

blackcoffe Член

Зачленет:
    29 Април 2012
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    10
    Професија:
    SEO
    eee so se otkaza ... ?

8. Zeratul

Zeratul Член

Зачленет:
    15 Март 2012
    Мислења:
    91
    Допаѓања:
    16
    Професија:
    Интернет Маркетинг и СЕО
    Горански, а на која сајт ти имаше успех со сервисот? Нешто малку од малку се разбирам во СЕО и сликчето ми изгледа малку исчашено...

Блог коментс па еду блог коментс... па монеу мејкин веб сите... Нешто ама ич не разбирам... А во последниве 10 години хранам фамилија од СЕО?!

9. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    затворен е сервисот... Иначе на сите сајтови имам успех.

10. MaximuSR

MaximuSR Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    33
    Допаѓања:
    9
    I so ti e sega poentata na ovoj fucking post, prasa li te tebe nekoj so rabotis kako hranis familija ili kolku znaes seo?
    Ako tolku razbiras napravi ti nova tema, nov seo servis i konkuriraj , prodavaj. Ama ne e toa poentata polesno i povazno e da se rasipa biznisot na drug odkolku da se stvori sopstven. Ama te razbiram toa e toa makedonskoto so go nema nikade na drugo mesto...

pretpostavuvam odgovoro so ke go dades na ova ke bide vo stil "ibiz e mal pazar za mene"

На kon, Ilishev, Goranski и уште 1 член му се допаѓа ова.
  11. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    клето македонче...

12. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    361
    Допаѓања:
    118
    за клето е клето, ама прими го и ти некад, неможе само ти да ребраш :)

На kon, blackcoffe, stefan_v и уште 1 член му се допаѓа ова.
  13. FilipD

FilipD Активен член

Зачленет:
    4 Мај 2013
    Мислења:
    220
    Допаѓања:
    78
    Ама многу го напнаа... Дечкото погоре фамилија хранел од СЕО а не ја разбира сликата прашува.

Барем доколку незнаеш ќути си...

Горански порано мене ми одговори на мн нон-сенс прашања и најубаво ми кажа дека страната неможе да ми ја ранкира уште на почеток. Не му е на човекот само да ви ги земе парите.

Има многу луѓе понагоре задоволни.

На MaximuSR и Ilishev им се допаѓа ова.
  14. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    393
    Допаѓања:
    238
    Професија:
    SEO Consultant
    И после update-тот на гугл алгоритмот со помош на оваа кампања се искачив засега на 3то место а се надевам дека во рок од 5-6 дена ќе одам и на првата позиција. Сервисот го порачив на средината на Ноември и за неполн месец рипнав 10-15 места :) Еве слика: http://gyazo.com/bda662566dafb64641a9d813c71dcff1

На MaximuSR, kon, Goranski и уште 1 член му се допаѓа ова.
  15. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    Страната си имаше солиден ранк пред да започнеме со кампања, после добро Он-сајт оптимизирање и линкови, страната перформира многу добро и за прилично брзо време дојде во топ 5 позиции. Очекувам за многу брзо време да се искачи на 1ва позиција.

Се надевам дека ке ти заработи многу $$$$

На kon и Ilishev им се допаѓа ова.
  16. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Не... ако не знаеш, прашај ке ти објаснат. Тоа е едната работа зашо постое овај форум нели ?

17. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652

Денес страната е Number One!

Enjoy the Ride!
    --- Надополнето, 16 Декември 2013, Дата на објавување: 16 Декември 2013 ---
    Ilishev, би било добро за неколку дена да направиш една проста аналитика и да ни кажеш која е разликата во заработка. Од #2 (каде што беше последниве денови) до #1 - во процент секако...
    ако не ти е тешко се разбира...

На FilipD, LaFea, kon и уште 1 член му се допаѓа ова.
  18. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    361
    Допаѓања:
    118
    мене ме интересира бројот на посети за тој кијворд на 1ва,2ра и 3та позиција

19. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    па на тоа мислев и јас, Посети = $$$

20. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    361
    Допаѓања:
    118
    мене ме интересираше друго. Дали посетите се намалуваат за 50% за секоја позиција.
    На пример ако за некој кијворд бројот на месечни пребарувања е 9000, на прва позиција добива околу 9000 посети на втора околу 4500, на трета околу 2250 итн...

Сподели: