Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Доминирај ги Google Top 5 позиции

Дискусија во форумот 'SEO' започната од Goranski, 3 Мај 2013.

 1. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Загарнтиран ранк во топ 5 на Google!!!
  TIER 1
  Artical Directory Submission
  Social Network Sites
  Wiki Links
  Social Bookmarks
  Web 2.0
  Edu Blog Comments
  Premium Indexing Service
  Full Report for Tier1
  [​IMG]
  СИТЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ НЕКА МИ ПИШАТ ПМ
   
 2. MaximuSR

  MaximuSR Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  9
  Препорачувам за секој оној кој нема доволно познавање за СЕО или нема доволно време а има некоја пара за инвестиранње. Го порачав сервисот пред околу 3 недели за 74 еxact Global Monthly Searcheskeyword и денес страната се најде во топ 5 на гугл.
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  117
  што е поентата? продаваш сервис/услуга или?
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  да тоа е поентата, нудам сервис кој ке ви ги ранкира страните на топ 5.
  --- Надополнето, 3 Мај 2013, Дата на објавување: 3 Мај 2013 ---
  фала ти на позитивниот Review, се надевам дека ти скокна бројот на посети а и заработката на Adsense.
   
 5. RicoSoto

  RicoSoto Интернет Маркетер

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  SEO Consultant
  Веруваш ли дека ке се исплати инвестицијата за 74 exact? Ако сервисот е сликата уствари, нели би можело 500+ exact? Има доста моќна структура.
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  74000 exact не 74
  --- Надополнето, 3 Мај 2013, Дата на објавување: 3 Мај 2013 ---
  Таа е структурата која долго време е тестирана и подобрувана, давам фул репорт на тиер 1, и околу 3-4 недели има резултат.
   
 7. MaximuSR

  MaximuSR Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  9
  грешка сум напишал се работи за 74к (74000) и ако ова не е само гугл денс и ако ги задржи страната ранкинзите би ја врнал инвестицијата за не повеке од 1 месец иако се работи за keyword кој има ниско CPC само од адсенсе а после тоа може и да ја продадам на флиппа за много повеке... Сега за сега сум повеке од задоволен од сервисот и се надевам дека страната нема да падне за краток период.
   
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  страната нема да падне ти гарантирам, како што гледам, се ранкира супер а денсот заврши минатата недела кога ти пишав да ја тргнеш рекламата над фолд, сега само иде нагоре од ден на ден, па мислам дека ке лупне и #1.

  нормално ке треба константно линкирање, еднаш на 3 месеци е ок да се направи кампања.
  --- Надополнето, 16 Мај 2013, Дата на објавување: 3 Мај 2013 ---

  Стигнавме до #3 Македонија, и #4 во УСД. Супер е до сега мислам дека ке рокне #1
  --- Надополнето, 25 Мај 2013 ---
  Penguin 2.0 Upadate - #1 Македонија, #4 US - и после најновиот апдејт доминираме !!!
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  117
  на кој сајт проверуваш серп?
   
 10. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  на :google:.com
   
 11. Maki Dimkov

  Maki Dimkov Нов член

  Зачленет:
  28 Мај 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo Goranski,se registrirav na forumov samo zaradi tebe i tvojata ponuda, vaka me interesira imam 3 sajta koi momentalno se nagjaat na 50ta pozicija 5-6 strana na google dali bi mozel nesto da napravish da dojdat na prvata strana na google ? i imam eden sajt koj beshe na prva strana ama updejto od proslata nedela go butna na 10ta strana.

  fala
   
 12. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Здраво Маки,

  мојот сервис е ефективен за сите страни што се појавуваат во првите 100 резултати на Google, ако страните ти е на 5-6 страна мислам дека лесно ке ги ранкираме на прва. Нормално треба да ми ги испратиш страните и кивордите за да направам анализа и да ти потврдам. Што се однесува до пенализираниот домејн, треба да се анализира и да се најде зошто добил пенал. После тоа се прави една специјална кампања со мануално постирање на Web2.0 и 3 Tier до нив. PDF синдикација на високи PR document sharing sites. За 2 месеци би требало да се врати во нормала.

  ке ти го пишам мејлот во ПП па да продолжиме со работа.

  фала
   
 13. Maki Dimkov

  Maki Dimkov Нов член

  Зачленет:
  28 Мај 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  fala ti na brzio odgovor. ti isprativ email
   
 14. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Mаки,

  мислам дека денес си топ ранкиран на 3та позиција, провери и пиши, во Македонија си ранкиран уште минатата недела но на Google US тек денес. Пошто живееш на Флорида ке можеш ова да го провериш од прва рака.
   
 15. alexandermk

  alexandermk Нов член

  Зачленет:
  10 Јули 2013
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Имам веб страна која е рангирана околу 10то место преки сите киворди , сакам страната да биде рангирана во топ 5 преки сите киворди. Ја очекувам твојата понуда и времетраење на процесот. очекувам пвт порака
   
 16. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652

  Фала ти за интересот, ПВТ порака испратена.
   
 17. MaximuSR

  MaximuSR Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  9
  naracav kampanja ocekuvam rezultati za 3 nedeli ke pisam report
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652

  Фала за нарачката, со првата кампања лупнавме #1 и го деранкиравме официалниот сајт.
   
  На blackcoffe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. blackcoffe

  blackcoffe Член

  Зачленет:
  29 Април 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  10
  Професија:
  SEO
  Goranski eve sto se desi so zagarantiran rank vo prvite 5 pozicii ... :)
  [​IMG]

  Kako sto moze da se vidi, Penguin 2.1 e ist kako Penguin 2.0 samo sto ovoj 2.1 update dig deeper i kine se sto ima low quality backlinks.

  Pred da ja poracam kampanjata sajtot odese dobro, posle kampanjata i update-ot sajtot e set red alert. Imam drugi sajtevi sto imat Sape links i ne se tolku kutnati kako ovoj. Edniot sajt e skros bez backlinks ne e mrdnat od tamu kade sto si stoe veke podolgo vreme.

  Ke ostajme do krajot na mesecot kako sto se dog da vidime so ke se dese ali ne veruam deka ke se dese cudo i da se vrate sajtot kako so bese. Posle toa definitivno ke gi trgnis site backlinks.

  Do sea mislev deka ne sum pogoden od Penguin 2.1 posto Fruition ne kaza nisto, deneska kaza se

  Pozdrav
  --- Надополнето, 20 Октомври 2013, Дата на објавување: 20 Октомври 2013 ---
  Poveke info za Penguin 2.1:

  http://www.searchenginejournal.com/penguin-2-1-changed-since-2-0-recover/

  https://www.google.com/#q=penguin+2.1
   
 20. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  ама незнам што се реферираш на мене, коа на форумов има неколку сајтови што се уште во топ 3 позиции... ти и уште 7 дргу имаат проблем, 23 страни си го задржаа ранкот и после упдејтот... доколку немаш мануал спам поарака на веб мастер тоол, незнам што се буниш на мене... ако толку ти сметаат линкковите едноставно направи им Disavow од вебмастер и чао, репорт имаш добиено, собери ги сите линкови во еден документ и испрати го... 2 мин раб имаш. Ама јас ти гарантирам дека не се до мојте линкови...


  плус мојте линкови се околу 150-200. Ти во моментов имаш 522 линка, ако предходно си таргетирал киворд, можда твоја грешка е што ми ги даде тие киворди. Да се разјасниме, јас не нудам киворд анализа и рисрч, јас нудам сервис и не ме интересира каков киворд ми даваш. Ти треба да водиш сметка околу тоа...
   

Сподели: