Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Доминирај ги Google Top 5 позиции

Дискусија во форумот 'SEO' започната од Goranski, 3 Мај 2013.

1. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    Загарнтиран ранк во топ 5 на Google!!!
    TIER 1
    Artical Directory Submission
    Social Network Sites
    Wiki Links
    Social Bookmarks
    Web 2.0
    Edu Blog Comments
    Premium Indexing Service
    Full Report for Tier1
    СИТЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ НЕКА МИ ПИШАТ ПМ

2. MaximuSR

MaximuSR Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    33
    Допаѓања:
    9
    Препорачувам за секој оној кој нема доволно познавање за СЕО или нема доволно време а има некоја пара за инвестиранње. Го порачав сервисот пред околу 3 недели за 74 еxact Global Monthly Searcheskeyword и денес страната се најде во топ 5 на гугл.

На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
  3. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    352
    Допаѓања:
    116
    што е поентата? продаваш сервис/услуга или?

4. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    да тоа е поентата, нудам сервис кој ке ви ги ранкира страните на топ 5.
    --- Надополнето, 3 Мај 2013, Дата на објавување: 3 Мај 2013 ---
    фала ти на позитивниот Review, се надевам дека ти скокна бројот на посети а и заработката на Adsense.

5. RicoSoto

RicoSoto Интернет Маркетер

Зачленет:
    18 Април 2012
    Мислења:
    65
    Допаѓања:
    7
    Професија:
    SEO Consultant
    Веруваш ли дека ке се исплати инвестицијата за 74 exact? Ако сервисот е сликата уствари, нели би можело 500+ exact? Има доста моќна структура.

6. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    74000 exact не 74
    --- Надополнето, 3 Мај 2013, Дата на објавување: 3 Мај 2013 ---
    Таа е структурата која долго време е тестирана и подобрувана, давам фул репорт на тиер 1, и околу 3-4 недели има резултат.

7. MaximuSR

MaximuSR Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    33
    Допаѓања:
    9
    грешка сум напишал се работи за 74к (74000) и ако ова не е само гугл денс и ако ги задржи страната ранкинзите би ја врнал инвестицијата за не повеке од 1 месец иако се работи за keyword кој има ниско CPC само од адсенсе а после тоа може и да ја продадам на флиппа за много повеке... Сега за сега сум повеке од задоволен од сервисот и се надевам дека страната нема да падне за краток период.

8. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    страната нема да падне ти гарантирам, како што гледам, се ранкира супер а денсот заврши минатата недела кога ти пишав да ја тргнеш рекламата над фолд, сега само иде нагоре од ден на ден, па мислам дека ке лупне и #1.

нормално ке треба константно линкирање, еднаш на 3 месеци е ок да се направи кампања.
    --- Надополнето, 16 Мај 2013, Дата на објавување: 3 Мај 2013 ---

Стигнавме до #3 Македонија, и #4 во УСД. Супер е до сега мислам дека ке рокне #1
    --- Надополнето, 25 Мај 2013 ---
    Penguin 2.0 Upadate - #1 Македонија, #4 US - и после најновиот апдејт доминираме !!!

На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
  9. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    352
    Допаѓања:
    116
    на кој сајт проверуваш серп?

10. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    на :google:.com

11. Maki Dimkov

Maki Dimkov Нов член

Зачленет:
    28 Мај 2013
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo Goranski,se registrirav na forumov samo zaradi tebe i tvojata ponuda, vaka me interesira imam 3 sajta koi momentalno se nagjaat na 50ta pozicija 5-6 strana na google dali bi mozel nesto da napravish da dojdat na prvata strana na google ? i imam eden sajt koj beshe na prva strana ama updejto od proslata nedela go butna na 10ta strana.

fala

12. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    Здраво Маки,

мојот сервис е ефективен за сите страни што се појавуваат во првите 100 резултати на Google, ако страните ти е на 5-6 страна мислам дека лесно ке ги ранкираме на прва. Нормално треба да ми ги испратиш страните и кивордите за да направам анализа и да ти потврдам. Што се однесува до пенализираниот домејн, треба да се анализира и да се најде зошто добил пенал. После тоа се прави една специјална кампања со мануално постирање на Web2.0 и 3 Tier до нив. PDF синдикација на високи PR document sharing sites. За 2 месеци би требало да се врати во нормала.

ке ти го пишам мејлот во ПП па да продолжиме со работа.

фала

13. Maki Dimkov

Maki Dimkov Нов член

Зачленет:
    28 Мај 2013
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    fala ti na brzio odgovor. ti isprativ email

14. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    Mаки,

мислам дека денес си топ ранкиран на 3та позиција, провери и пиши, во Македонија си ранкиран уште минатата недела но на Google US тек денес. Пошто живееш на Флорида ке можеш ова да го провериш од прва рака.

15. alexandermk

alexandermk Нов член

Зачленет:
    10 Јули 2013
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    3
    Имам веб страна која е рангирана околу 10то место преки сите киворди , сакам страната да биде рангирана во топ 5 преки сите киворди. Ја очекувам твојата понуда и времетраење на процесот. очекувам пвт порака

16. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652

Фала ти за интересот, ПВТ порака испратена.

17. MaximuSR

MaximuSR Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    33
    Допаѓања:
    9
    naracav kampanja ocekuvam rezultati za 3 nedeli ke pisam report

На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652

Фала за нарачката, со првата кампања лупнавме #1 и го деранкиравме официалниот сајт.

На blackcoffe му/ѝ се допаѓа ова.
  19. blackcoffe

blackcoffe Член

Зачленет:
    29 Април 2012
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    10
    Професија:
    SEO
    Goranski eve sto se desi so zagarantiran rank vo prvite 5 pozicii ... :)

Kako sto moze da se vidi, Penguin 2.1 e ist kako Penguin 2.0 samo sto ovoj 2.1 update dig deeper i kine se sto ima low quality backlinks.

Pred da ja poracam kampanjata sajtot odese dobro, posle kampanjata i update-ot sajtot e set red alert. Imam drugi sajtevi sto imat Sape links i ne se tolku kutnati kako ovoj. Edniot sajt e skros bez backlinks ne e mrdnat od tamu kade sto si stoe veke podolgo vreme.

Ke ostajme do krajot na mesecot kako sto se dog da vidime so ke se dese ali ne veruam deka ke se dese cudo i da se vrate sajtot kako so bese. Posle toa definitivno ke gi trgnis site backlinks.

Do sea mislev deka ne sum pogoden od Penguin 2.1 posto Fruition ne kaza nisto, deneska kaza se

Pozdrav
    --- Надополнето, 20 Октомври 2013, Дата на објавување: 20 Октомври 2013 ---
    Poveke info za Penguin 2.1:

http://www.searchenginejournal.com/penguin-2-1-changed-since-2-0-recover/

https://www.google.com/#q=penguin+2.1

20. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    ама незнам што се реферираш на мене, коа на форумов има неколку сајтови што се уште во топ 3 позиции... ти и уште 7 дргу имаат проблем, 23 страни си го задржаа ранкот и после упдејтот... доколку немаш мануал спам поарака на веб мастер тоол, незнам што се буниш на мене... ако толку ти сметаат линкковите едноставно направи им Disavow од вебмастер и чао, репорт имаш добиено, собери ги сите линкови во еден документ и испрати го... 2 мин раб имаш. Ама јас ти гарантирам дека не се до мојте линкови...

плус мојте линкови се околу 150-200. Ти во моментов имаш 522 линка, ако предходно си таргетирал киворд, можда твоја грешка е што ми ги даде тие киворди. Да се разјасниме, јас не нудам киворд анализа и рисрч, јас нудам сервис и не ме интересира каков киворд ми даваш. Ти треба да водиш сметка околу тоа...

Сподели: