Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дали ви сметаат рекламите на .мк сајтовите?

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Аце, 10 Јуни 2012.

?

Дали ви сметаат рекламите на .мк сајтовите?

 1. Не

  4 глас(а)
  40.0%
 2. Да

  6 глас(а)
  60.0%
 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Нашиве веб страни се пренатрупани со реклами па ме интересираше дали вие како читатели на некој од македонскиве веб страни ги мразите и ви сметаат рекламите додека читате некои статии? Јас навистина се нервирам кога ќе отворам некој .мк сајт каде што неможам да си ја најдам статијата од премногу реклами кои се “лизгаат“ по страната.
   
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Никој не ме нервира освен мотика, има превише ама превише реклами дури и компјутерот ми закочува -.-
   
  На CofD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Не да ме нервират, еден период не ја ни отварав точка, од тоа смешно ДАБ пиво, од кај ми ја отворе 101 пат кликнам пренасочи кон точка или Х да ја исклучам, ма не бре стое ...
  Така да многу ме нервираат а и онака брзо се нервирам :)
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  @POWER исти случај и тука ... не ме нервират освен мотика ... едно видео на раат не мож да изглеам
   
 5. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Точка, мотика и тако даље се препрепре натрупани со реклами. Особено онаа на T-Home со тоа бинг она детено што е набожемски магионирар(се пушташе онака) и ме вадеше од памет.
  Што е претерано е претерано.
  На оваа тематика збореше и Трендо(кој во моментов го има off.net.mk, а порано и on.net.mk).
   
 6. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Освен мотика другите не :)+
   
 7. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  Одговорив не, затоа што им адблокер, а од тие флеш реклами на кајгана,мотика/... процесорот на нетбуков идат до максиум, не знаат доста колку е, и тоа повеќе им штети али јбг желни за пари
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Целта на ова ми беше да видам што мислите за нашите .мк страни и за тоа како тие претерано максимално го искористуваат просторот за маркетинг.
  Како корисник на Adblock Plus неодамна направив листа и ја објавив тука:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  редовно ја надградувам листата така да тие кои користат Adblock Plus нема да имаат никаков проблем со посетувањето на .мк страни со премногу флеш реклами.
   

Сподели: