Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дали слушате радио?

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од sash, 4 Јули 2012.

 1. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28
  Дали слушате радио преку ден, на работа, пред PC и кое радио го слушате?
   
 2. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Радио исклучиво слушам на телефон, кога сум подалеку од комјутерот или телевозорот. Кое ке се погоди тоа.
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Кога сум на компјутер слушам радио.
  Претежно странски
  VibeFM - романско Dance радио
  friskyRadio - веб радио кое најчесто го слушам
  PureFM - веб радио, има повеќе жанрови (Progressive само).

  Од Македонските ретко слушам поради тоа што претеруваат со реклами, Antenna5 и City ги имам во листа.
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Радио многу ретко слушам. Освен недела онака подсвесно коа пуште татко ми некоја досадна утринска емисија додека спијам :D
  А на телефон коа слушам, Angels FM :D
   
 5. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  По своја желба - НЕ.
   
 6. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Не слушам.. делумно глув сум.

  Може да го фокусирате времето и вниманието на продуктивни цели, не на бескорисни теми како оваа
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Офтопик е еден форум на целиот ИБиз каде што членовите ќе може да се “разладат“ со некоја тема а да не е во врска со форумот.
  Тука постовите не се бројат, затоа е и именуван Кафе муабет :)
   
 8. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Не..кизнеј од кога нема слушано радио еве веќе долго време.
   
 9. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Не слушам.
  претеруват со реклами
   

Сподели: