Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дали некој користи pbn seo?

Дискусија во форумот 'SEO' започната од Matilda, 17 Јануари 2017.

Tags:
 1. Matilda

  Matilda Нов член

  Зачленет:
  7 Мај 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Одамна читам за СЕО и се повеќе дознавам дека најдобра тактика е градење своја ПБН мрежа. Изгледа доста обемна материја, особено во делот на градење сајтови, плаќање хостинг итн.
  Ме интересира дали некој има свој ПБН и како ги градите сајтовите и каде ги хостирате?
  Случајно налетав на следниов хостинг провајдер кој нуди ПБН Хостинг, во кој е вклучено услуга за градење веб сајтови што би било големо олеснување во целата таа процедура. Што мислите, дали се исплаќа вакво нешто?
   
 2. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  37
  Ако решиш да тргнеш по тој пат, процедурите се долги и захтевни, но трудот се исплатува.

  Од друга страна...
  Подалеку од хостинг провајдери кои се "специјализирани" за СЕО, ПБН, итн.
  Најчесто тие се први на удар, во случајов од Гугл.

  Или, обиди се со наведениот хостинг, па кажи ни' го искуството. ;)
   
  На Matilda му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: