Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дали мислите дека е добро рекламирање на сајтови преку фб страници?

Дискусија во форумот 'ИБиз WebStart дискусија' започната од Marina, 13 Јули 2012.

 1. Marina

  Marina Нов член

  Зачленет:
  13 Јули 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Доколку сте заинтересирани за таков добар маркетинг на портали преку фб страница, јас знам 1 другар кој работи со тоа. Работи во 2 страници кои заедно имаат 40000 обожователи и му објавува на порталите за многу ниска цена
   
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  И тоа како е добро да се рекламира преку фб, најмногу трафик може да се собере така.
  Имав еднаш админ на страница со 250 илјади лајкови, сите од балканот, премногу трафик се собира..
  нажалост ми го тргнаа админот :/
   
  На Marina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Најголем трафик сајтовите имаат од фб, е сега зависи колку е таа "ниска цена"... :)
   
  На Marina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Добро е рекламирањето преку ФБ. Но оние кои плаќаат за такво рекламирање треба да знаат за новите промени.
  Фејзбук има имплементирано скрипта, скрипта која сама бира кај кои фанови ке се прикаже објавата. Обично се појавува на околу 1о% проценти од обожавателите. А ако немате никакви интеракци со фан страната тогаш воопшто нема да ви се појавува на зидот.
  Ова нормално е направено за профит, страниците да плаќаат за да прикажат објавите на повеќе корисници.
  Сега спамот на ФБ не е толку ефективен како порано, па јас би се подзамислил малце за ваквиот начин на рекламирање. Сепак бројките се тие, уште се остваруа добар профит така за ниска цена.
   
 5. Marina

  Marina Нов член

  Зачленет:
  13 Јули 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Колман доколку е активна страницата објавите излегуваат над 20 % а и често до 35 %. Кои се вашите портали, за да можете да ја добиете понудата и цената (сега другар ми вклучил уште 1 страница гратис) Значи 3 страници имаат некаде над 45000 обожователи
   
 6. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Активни корисниците
   
 7. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Kaко да не поврзеш со другар ти?
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,021
  Допаѓања:
  848
  Пиши и приватна порака на Марина, и ќе добие нотификација на мејл па ќе може да ти одговори.
   

Сподели: