Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дали имате ваши веб страни?

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од legora, 29 Февруари 2012.

 1. Eva

  Eva Нов член

  Зачленет:
  12 Јуни 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали може да ми дадете мејл за контакт?
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Имаш контакт во менито на логото.
   
 3. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  Што е финтава со веб каунтер?
   
 4. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Од тој бев сајт земаш скрипта која брои посетители.
   
 5. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  Сајтов е на некој член на ибиз.мк?

  Пошто темава е дали имате ваши веб страни!
   
 6. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Имам, моментално:
  odimenaodmor.com
   
 7. bybogames

  bybogames Член

  Зачленет:
  30 Септември 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  21
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 8. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 9. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  :)
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 10. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Добар темплејт имате... ама незнам, зошто е тоа толкаво празно место под постовите што се вртат ?
   
 11. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Така е поради тоа што сеуште се работи на порталот, а како што можеш да видиш постирав и еден проблем кој го имам со самиот сајт кој се обидувам да го решам. Но, се надевам дека сето тоа ќе се среди. Поздрав.
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ќе има други постови, ќе се пополни сајтот.

  Можеш да отвориш тука тема и да побараш некој совет доколку ти е потребен.
   
 13. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Зар даде $100 за скриптава? :eek: И како со PayPal од МК друже, кога ќе ти направат Dispute како се снаоѓаш? o_O
  Иначе ај со среќа. :)
   
 14. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Јас ја имам Fiverr скриптата ... и тоа безпари ја најдов :D
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Стај PayPal информации во скриптата, направи 100 долари на PayPal и почекај некое време да видиш што ќе се деси. :p
   
 16. RicoSoto

  RicoSoto Интернет Маркетер

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  SEO Consultant
  Не разменувајте линкови со не-релевантни сајтови од аспект на СЕО уште повеќе доколку ви се англиски сајтовите. Поздрав
   
 17. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Чисто онака колку да си средам и јас едно портфолио, има уште да се надополнува.
   
  На bybogames му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Добар дизајн имаш на сајтот... само... сега да бараш работа било хонорарна или цело работно време, со ова нема да те примат ни на тест период... мислам за портфолиото... премало ти е... јас би почнал прво со facebook како и што почнав па после со сајт...
   
 19. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Ова е мое http://mojakozmetika.mk
  веб сајт за жеини, но има по нешто и за мажи.
   
 20. Antonio_

  Antonio_ Нов член

  Зачленет:
  21 Февруари 2013
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  6
  Само неколку од тие што ги поседувам лично:
  HTML:
  http://www.antoniobenedetti.com/
  http://www.dbk-hosting.com/
  http://www.zaednica.com/
   

Сподели: