Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

CPA ПОМОШ.

Дискусија во форумот 'CPA' започната од FilipD, 24 Јуни 2013.

 1. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Здраво...
  Имам солидни видеа на јутјуб на кој симнувањата на софтверот достигнуваат и до 40.000 симнувања. Досега од видеото линкот носеше до блог со реклами адсенсе па после таму со адфлај... Не се вадеше некоја пара али како додатно добро беше. Слушам дека со ЦПА би било мн подобро и поголема сума би се извадило. Па сега имам акаунт на инсент.лу
  Што како можам да направам ако може да ми објасните подетално.
   
 2. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Да не ти треба тебе PPD ?
  Pay Per Download односно за секое симнување те плаќаат.
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Доколку го имаш софтверот, креирај обична лендинг страна, стави копче каде директно ќе се симнува софтверот и заклучија страната со контент локерот на инсентли. Така за да го симнат ќе треба да пополнат еден од прикажаните понуди.

  Опција 2:
  Преку PPD страна.
   
 4. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Незнам брат. Ама нели CPA повеќе исплаќале...

  Дали може да се направи на блог и дали можам и адсенсе реклами да поставам на истата страна ?
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  можеш CPA + Adsense
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Друже. ЦПА, можеби повеќе се плаќа... ама не секој би оставил информации за себе на интернет... ППД ако веќе траже програм да речеме, чим го траже, мора да го симне, така да ... ППД повеќе ќе ти се исплаќа.
   
 7. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Па исто ти е и со цпа само што плаќаат повеќе. Всушност ППД страните ти даваат ЦПА понуди да пополниш за да го симнеш фајлот, така да ти скратуваат од профитит. Затоа подобро е со ЦПА мрежа и content locker. :)
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marko

  Marko Член

  Зачленет:
  16 Јануари 2013
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Професија:
  Cost Per Action
  Преку CPA му е многу подобро, има автоматски алатки за симнување и плус ќе зима многу повеќе пари. Ако е толку познат тој програм и немаш конкуренти што го даваат без Survey можеш многу да профитираш.
   
 9. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Јас работам на adworkmedia со вакви работи... програми и слично. Користам Link locker, што го заклучува линкот кој носи до dropbox за да се симне програмот. За да го отклучи треба да изврши survey и така :) има многу повеќе пари од fileice или cleanfiles, каде што работев порано
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: