Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дневник CPA Дневник од FilipD

Дискусија во форумот 'CPA' започната од FilipD, 5 Јули 2013.

 1. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Епа ајде здраво на сите, се одлучив и јас да направам еден дневник...
  До сега работев само со јутјуб и не беше ич лошо но се одлучив да почнам и со CPA...
  Еве една слика како одеа работите со јутјуб досега.
  [​IMG]

  Па за дневников имам неколку работи.

  ЦЕЛ: 200$ само од CPA до почетокот на учебната година.

  План:

  Нема ништо посебно смислено ќе одам на стариот стандаред начин... Читав доста по форум успеваат бајги така. Значи имам акаунт на адворк медиа и неколку јутјуб акаунти. Се мислам дали да го вклучам и горе наведениот акаунт... Па малце помош околу тоа... Неколку начини за боостување на видеата со виевс,ликес и коментари.
  За проба ставив на стариот акаунт што го користам на едно видео product locker и сосема сум изнедаден...
  [​IMG]
  Не поминаа ни 3 часа од тогаш.


  Тоа е тоа накратко.. Сега за сега имам мотивација. Ќе се обидувам да го надополнувам днвников дневно па ќе видиме што како ќе биде.
  --- Надополнето, 5 Јули 2013, Дата на објавување: 5 Јули 2013 ---
  Да надополнам на блоговите ќе поставам и адсенсе реклами за extra revenue... :)
   
  На CofD, kon и kiko им се допаѓа ова.
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ај со среќа... ама ова не ти е прв дневник јас како што знам ? :D
   
  На FilipD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
 4. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  ваљда мислеше на НЕГОВИОТ прв дневник....
   
 5. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Да мислев на мојот прв дневник...
  --- Надополнето, 6 Јули 2013, Дата на објавување: 6 Јули 2013 ---
  Извинете вака касно што го апдејтирам доколку го чита некој... Денеска беше ужас. Имам 2 добри фајлови и неможев да ги аплаудирам на адворк :( за истите имам 2 видеа кои се ранкирани веќе добро на јутјуб на прва страна. Денеска исто така нема ниту еден lead, а има 30 клика...
  Денеска нешто добро е што ги собрав страите јутјуб акаунти кој работи кој не и од супортот ми вратија да им го пратам фајлот они ќе го аплаудирале за мене. Тоа е тоа до некаде, незнам каде грешам што денеска нема ниту еден lead :( Е сега имам уште само неколку работи што можам да ги аплаудирам така да деновиве ќе снемам. Некој да ми каже нешто каде можам да најдам некој извор ? Ќе ми биде од помош.
  Фала. Иначе мене ми е прв дневник ова...
  --- Надополнето, 6 Јули 2013 ---
  Незнам каде грешам... Имам кликови солидни а нема леадс... Кој знае што е
   
 6. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  најди некој од уса што може да тестира и види дали ке го пријави
   
 7. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11
  Total estimated earning: ова од RPM нешто или како?
   
 8. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Со среќа нека ти е дневникот да биде премногу успешен. :D
  И многу $$$$$$$$$$ да земеш! :)

  Исто така името на темата го сменив пошто беше збунувачки бидејќи имаше тема со истото име. Ако треба нешто обратете ми се ако имате некоја замерка. :D
   
 9. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
 10. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Дечки извинете што не пишував не бев дома... Иначе до некаде можда тргна работава.. имам 10 леадс само... мегју тоа најдоброто видео што го имав ми го суспендира јутјуб.. Можно е да ми го врати дека е пријавено за спам, а немаше никаква врска тоа ... Е сега друга работа идам на одмор на 10. Баш кога тргна работава али тоа е ... Ајде се читаме уште утре па после ќе ме нема 15 дена :)
   

Сподели: