Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

CPA Adult

Дискусија во форумот 'CPA' започната од Ilishev, 6 Мај 2014.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Здраво! :gangnam:

  Барав низ гугл разни страни за Адулт што работат со ЦПА но не најдов. Ако може некој да ми прати примери по Приватна Порака би му бил многу благодарен.
  А и ако има 5-10 минути да ми опише како оди процесот за Адулт, што офери имат, колку пари плаќаат, што треба да нудам јас за да имам подобра конверзација, кој се најдобри страни за соработка.

  Однапред благодарам.
  Поздрав! :gangnam:
   
 2. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  И јас барам добри понуди за Адулт ама слабо наоѓам... Ако знае некој веќе пробани понуди нека пише овде.
   
 3. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  crackrevenue имаат добри офери...
   
 4. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Пишете ми пп кој сакате сите за адулт страни и објаснување.. :)
   
  На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  А да објасниш во еден убав пост на сите ? :D
   
  На asus му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
 7. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Некој да објасне малце за ова за http://www.crakrevenue.com Колку е тоа 50ppl како да заработиш? нели треба некој да се регистрира преку твој линк и да потврде со емаил? епа нема ништо од пари
  [​IMG]
   
 8. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Тоа 50 ппл значи дека ти си ограничен на 50 леадови дневно односно регистриранја тоа ке трае се додека не ти го проверат убаво трафикот од кај ти е и дали е квалитетен, друго- немаш пари добиено зошто ти сеа си рекламирал ппс понуда (pay per sale) тоа значи дека ке добиеш пари кога тој што ке се регистрира ке купи нешто од сајтот што го рекламираш, ако планираш да продолжиш со ппс не очекувај пари секој ден, за тоа ти треба мн трафик и квалитетен плус, ако си почетник ти препорачувам да рекламираш ппл понуди(pay per lead) кои плакаат помалку пари(обично две до три долари од леад).
   
 9. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Еве само што оворив емаил ма ибиз и на емаил ми одговориле од страната сега ми е појасно
  јас рекламирам 50плл и тоа од кој земји пише дека може од сите и рекламирам преку рефеал не праку банер и на другарче му реков да кликне и се регистрира и потврде емаил го направило сето тоа и пак ништо
  --- Надополнето, 24 Ноември 2014, Дата на објавување: 24 Ноември 2014 ---
  едит: сум рекламирал ппс сега ке сменам сега ми се појасни работите
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: