CPA Adult

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Здраво! :gangnam:

Барав низ гугл разни страни за Адулт што работат со ЦПА но не најдов. Ако може некој да ми прати примери по Приватна Порака би му бил многу благодарен.
А и ако има 5-10 минути да ми опише како оди процесот за Адулт, што офери имат, колку пари плаќаат, што треба да нудам јас за да имам подобра конверзација, кој се најдобри страни за соработка.

Однапред благодарам.
Поздрав! :gangnam:
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
И јас барам добри понуди за Адулт ама слабо наоѓам... Ако знае некој веќе пробани понуди нека пише овде.
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
crackrevenue имаат добри офери...
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Пишете ми пп кој сакате сите за адулт страни и објаснување.. :)
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
А да објасниш во еден убав пост на сите ? :D
 
  • Like
Реакции: asus

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Некој да објасне малце за ова за http://www.crakrevenue.com Колку е тоа 50ppl како да заработиш? нели треба некој да се регистрира преку твој линк и да потврде со емаил? епа нема ништо од пари
ALF1cAf.png
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Некој да објасне малце за ова за http://www.crakrevenue.com Колку е тоа 50ppl како да заработиш? нели треба некој да се регистрира преку твој линк и да потврде со емаил? епа нема ништо од пари
ALF1cAf.png
Тоа 50 ппл значи дека ти си ограничен на 50 леадови дневно односно регистриранја тоа ке трае се додека не ти го проверат убаво трафикот од кај ти е и дали е квалитетен, друго- немаш пари добиено зошто ти сеа си рекламирал ппс понуда (pay per sale) тоа значи дека ке добиеш пари кога тој што ке се регистрира ке купи нешто од сајтот што го рекламираш, ако планираш да продолжиш со ппс не очекувај пари секој ден, за тоа ти треба мн трафик и квалитетен плус, ако си почетник ти препорачувам да рекламираш ппл понуди(pay per lead) кои плакаат помалку пари(обично две до три долари од леад).
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Тоа 50 ппл значи дека ти си ограничен на 50 леадови дневно односно регистриранја тоа ке трае се додека не ти го проверат убаво трафикот од кај ти е и дали е квалитетен, друго- немаш пари добиено зошто ти сеа си рекламирал ппс понуда (pay per sale) тоа значи дека ке добиеш пари кога тој што ке се регистрира ке купи нешто од сајтот што го рекламираш, ако планираш да продолжиш со ппс не очекувај пари секој ден, за тоа ти треба мн трафик и квалитетен плус, ако си почетник ти препорачувам да рекламираш ппл понуди(pay per lead) кои плакаат помалку пари(обично две до три долари од леад).
Еве само што оворив емаил ма ибиз и на емаил ми одговориле од страната сега ми е појасно
јас рекламирам 50плл и тоа од кој земји пише дека може од сите и рекламирам преку рефеал не праку банер и на другарче му реков да кликне и се регистрира и потврде емаил го направило сето тоа и пак ништо[DOUBLEPOST=1416858118,1416857976][/DOUBLEPOST]
Еве само што оворив емаил ма ибиз и на емаил ми одговориле од страната сега ми е појасно
јас рекламирам 50плл и тоа од кој земји пише дека може од сите и рекламирам преку рефеал не праку банер и на другарче му реков да кликне и се регистрира и потврде емаил го направило сето тоа и пак ништо
едит: сум рекламирал ппс сега ке сменам сега ми се појасни работите
 
  • Like
Реакции: kiko
На врв Дно