CPA помош . !

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Вака сега.
Сакам да научам цпа .
Некој ако може да ми објасне како се заработува од цпа шо треба да правиш? страни за тоа?
Пример страни :
https://www.cpagrip.com
http://www.crakrevenue.com
http://www.cpalead.com
мислење за овие страни?
Како се работе? што треба да правам ?
значи незнам ништо сакам да научам па некој ако сака да објасне :(o_O
 

Nikola

Нов член
Зачленет/а
19 декември 2011
Мислења
64
Реакции
1
Вака сега.
Сакам да научам цпа .
Некој ако може да ми објасне како се заработува од цпа шо треба да правиш? страни за тоа?
Пример страни :
https://www.cpagrip.com
http://www.crakrevenue.com
http://www.cpalead.com
мислење за овие страни?
Како се работе? што треба да правам ?
значи незнам ништо сакам да научам па некој ако сака да објасне :(o_O
Вака сега Мане.

Во овој дел од форумов имаш доста маркетинг дневници од кои можиш да научиш за почеток доста. Се детално има објаснето како и што треба да се прави пре дда започниш со се. Добро прочитај ги па потоа доколку имаш некои нејаснотии прашај и сигурно некој ќе ти помогни или насочи што понатаму.
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Вака сега Мане.

Во овој дел од форумов имаш доста маркетинг дневници од кои можиш да научиш за почеток доста. Се детално има објаснето како и што треба да се прави пре дда започниш со се. Добро прочитај ги па потоа доколку имаш некои нејаснотии прашај и сигурно некој ќе ти помогни или насочи што понатаму.
2/3дена онака си седам на лаптопт и си седам на нет си разгледувам по овој форум ибиз по BHW (black hat) на гоогле ама ништо не ми е јасно неможам да сватам некој работи што и да направам/пробам небива
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Друже среќно со CPA но ако на 2-3 дена не си сватил за што се работи можда треба да бараш друг начин како да дојдеш при пари преку ИМ.
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Друже среќно со CPA но ако на 2-3 дена не си сватил за што се работи можда треба да бараш друг начин како да дојдеш при пари преку ИМ.
абе сватив ама незнам како пробувам некој работи не функционираат незнам како
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Хмм, немој така да го демотивираш детето одма.. Никој не се родил со знаење ЦПА сите се научиле, кој порано кој покасно..
Се ќе се среди иначе јас сум малце против насловот, кај што си прочитал и тоа што не ти е јасно прашај таму во таа тема и ќе добијаш поконкретен одговор на прашањето.
 

NoGood

Нов член
Зачленет/а
6 мај 2014
Мислења
18
Реакции
1
Јас како што можев да сватам од тоа што го прочитав е дека треба да имаш добро посетувана веб страна/блог/YT канал и тогаш се регистрираш на оние страните што ги кажа па имаш понудено работи и ти одбираш па те прашуваат таму некои прашања или како беше и почнуваш со работата. Колку што сватив целта на ЦПА е рекламирање (како она што излегува на некои страни нешто на пример "Кликни тука ...."). Исправете ме ако грешам и јас да научам нешто.
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
не е да те демотивирам, али за два три дена не се научува цпа(не дека сум ја експерт) туку земи, читај низ форумите, пробувај и така ќе научиш и ако специфично не ти е јасно нештом тогаш прашај некој поискусен:) Ти посакувам среќа:)
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
CPA или Cost Per Action или понекогаш нарекувана и PPA - Pay Per Action е метод на заработка каде ти добиваш пари ако твојот гостин(посетител на страната) заврши некоја услуга од типот "Download","Free Survey", "Email Submit", "Pin Submit" итн... Според мене 80% од луѓето што работат со CPA, работат BHN - Нелегални ничиња од типот Хакови, Читови, Подароци,Лажни понуди и сл.
Да не ја тупам уште со разни објаснувања кој уверен сум дека нема да сватиш ќе ти објаснам со примери.

Еве пример од типот на WHN - Легално ниче.
Пример имаш некоја страна со многу видео туторијали. Твојот гостин или посетител на страната кога ќе флезе и ќе го пушти видеото ти ќе му поставиш некој локер т.е ќе го заклучиш за тој да не може да го гледа се додека не изврши некоја работа што на тебе ќе ти донесе профит. Доколку не ја заврши работата тој нема да може да го гледа видеото.

Пример од типот на BHN - Нелегално ниче.
Имаш страна за хакови на некои игри. Кога гостинот или посетителот ќе влезе на страната тој треба да го превзема фајлот т.е хакот кој ти предтоа си го заклучил. За да ти донес профит на тебе тој треба да заврши некоја работа. Откако тој ќе ја заврши работата, ќе може да го презема фајлот. Доколку не ја заврши нема да му биде дозволено да го преземе фајлот * хакот.

Тоа ти е доволно за почеток.
Поздрав!
:gangnam:
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Абе ја знам нешто од нешто не сум скроз тапа ама онака викам незнам ништо поубаво да ми објасните.

Вака сега.
Што е тоа ниче?
Што е леад? (мислам дека е да се регистрира таму кај што треба со емаил адреска )
Да ми објасне некој нешто со врска со ставање видеа на youtube?
И пробав на некој страни за цпа да заклучам нешто сеа ке ви дадам слика да видите што поточно ме маче
еве слики што тестирав нешто да видам како оде ама нешто ме заебава :D

[DOUBLEPOST=1399628189,1399628126][/DOUBLEPOST]
Хмм, немој така да го демотивираш детето одма.. Никој не се родил со знаење ЦПА сите се научиле, кој порано кој покасно..
Се ќе се среди иначе јас сум малце против насловот, кај што си прочитал и тоа што не ти е јасно прашај таму во таа тема и ќе добијаш поконкретен одговор на прашањето.
Не е една тема....
само неможам да сватам некој работи и отворив тема тука за поубаво да ми се објасне :/
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Добар си :) "no offers found" значи дека нема ЦПА понуди за нашата мила држава. Пробај со некое USA прокси или vps ако имаш и ќе ти излезат доста понуди...

п.с
Усоврши го англискиот иначе нема напредок. EAZY - EASY

BTW не го демотивирам, напротив ако некој мене би ми коментирал така јас дупло би се мотивирал(за инат ќе гуглам повеќе време и ќе научам што е) ;)
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Добар си :) "no offers found" значи дека нема ЦПА понуди за нашата мила држава. Пробај со некое USA прокси или vps ако имаш и ќе ти излезат доста понуди...

п.с
Усоврши го англискиот иначе нема напредок. EAZY - EASY

BTW не го демотивирам, напротив ако некој мене би ми коментирал така јас дупло би се мотивирал(за инат ќе гуглам повеќе време и ќе научам што е) ;)
Така и си мислев дека треба прокси да ставам ама не бев сигурен. иначе знам како се пишува ама у брзање го напишав и воа ми беше само колку за тест не за друго.
;)
 
На врв Дно