• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Concrete 5

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
наидов на еден ултра-лесен-за-менаџирање CMS кој се вика Concrete 5

concrete5 - Free CMS | Open Source Content Management System

ѕирнете го видеото.. вака на изглед делува прилично едноставно да се прават сајтови со него.
уште не сум имал прилика да го тестирам, ама изгледа ќе може прилично брзо да се направат custom сајтови или landing pages.

така да.. ако некој има време и му фаќа кликерот.. нека ѕирне, па нека сподели :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Ја разгледав и изгледа интересно. Ќе ја инсталирам понатака да видам каков им е админ панелот не забележав демо на сајтот. Имаше само една тема која беше бесплатна.
 
На врв Дно