Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Concrete 5

Дискусија во форумот 'CMS' започната од Milton, 2 Јуни 2012.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  наидов на еден ултра-лесен-за-менаџирање CMS кој се вика Concrete 5

  concrete5 - Free CMS | Open Source Content Management System

  ѕирнете го видеото.. вака на изглед делува прилично едноставно да се прават сајтови со него.
  уште не сум имал прилика да го тестирам, ама изгледа ќе може прилично брзо да се направат custom сајтови или landing pages.

  така да.. ако некој има време и му фаќа кликерот.. нека ѕирне, па нека сподели :)
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Ја разгледав и изгледа интересно. Ќе ја инсталирам понатака да видам каков им е админ панелот не забележав демо на сајтот. Имаше само една тема која беше бесплатна.
   

Сподели: