Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

CMS pro!

Дискусија во форумот 'CMS' започната од томче, 25 Ноември 2011.

 1. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  Така гуглајќи нешто што ми требаше го загледав овој CSM
  [​IMG]

  На прв впечаток ме некако привлече и решив да му дадам шанса, ја инсталирав верзијата 2.5 и ме привлече уште повеќе. CMS доста едноставен а има се што би му потребало на дизајнер за страници на себе и на клиентите, и башка некако модерно скоцкан

  За експлоити и сл работи не би требало да мислиме со оглед што не е толку распостранет како joomla, wordpress, vivvo

  за дизајнирање ги погледнав структурите на тие неколку темички и доста е едноставно, скоро како дизајнирање на статични страници (да се ослободам овие денови ке скоцкам некоја тема колку да го пробам)

  и еве се што има
  линк да си го купите
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  а ако ја сакате 2.5 ке ја качам тука, иако ке ја најдам и последната верзија
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Изненаден сум, елегантен а има што да понуди! Морам да го пробам, ќе видам дали ја има некаде најновата верзија иако 30 долари не се многу кога се работи за сериозен сајт пари не се штедат. Админ делот е едноставен и лесен за работа.
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Има ли free edition Или nulled ?
   
 4. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  Последната верзија од скриптата може да се симне на следниот линк
  http://www.ibiz.mk/skripti/106-cms-pro.html
   
 5. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Дека рече кој сака да си купе и посочи линк :D Не читам мисли ја
   
 6. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  епа после тој текст пишав дека ја имам верзијата 2.5 а ке ја најдам и 2.7 (и споделив линк)
   
  1 person likes this.

Сподели: