Click bank прашање

Дискусија во форумот 'Clickbank' започната од teodor, 12 Јуни 2016.

1. teodor

teodor Нов член

Зачленет:
    20 Ноември 2014
    Мислења:
    17
    Допаѓања:
    8
    Здраво :)

Имав работено со Клик Банк пред повеќе од една година, првата недела немав ни една продажба и се откажав мислев дека нема да биде ништо.
    Еве денеска после повеќе од една година се најавувам на Клик Банк и гледам 600$ за 2016 година :)
    kilk bank
    Според воа би требало и во 2015 година треба да имам некоја продажба ама не дава да видам статистика за 2015 година. Може ли парите од 2015 година да ми се пропаднати оти не сум ги извадил до крајот на годината?

Кој е најдобар начин за да ги извадам париве?

Последно изменето: 12 Јуни 2016
  2. Constantine

Constantine Нов член

Зачленет:
    20 Јуни 2016
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Како што имам читано на кликбанг страната, можеби си имал и поголема заработка доколку во 2015 си имал продажби, кликбанк ги одзима парите по неколку долари на секој 6 месеци доколку акаунтот е неактивен. Инаку незнам кој е најдобар начин за Македонија нема директ трансакшн, може со чек гледам но незз како оди со нашите банки дали може да се извадат парите, знам со адсенс пред неколку години кога немаше wire transfer, исплатата со чекови беше проблематична.

3. lovekidao

lovekidao Нов член

Зачленет:
    24 Јуни 2014
    Мислења:
    13
    Допаѓања:
    1
    Само преку чек можи во Македонија. Распрашај се во банкиве но јас ти препорачувам да не ги вадиш парите од чекот директно во кеш туку на сметка нека ти легнат и така земаат помала провизија. Мислам дека за околу 1-2 месеци ќе ти легнат парите на сметка. На форумот кајгана имаше за чекови подигнување тема таму види како оди се. Иначе честито за заработката следнава година $6000 да заработиш, само напред. :);)

4. teodor

teodor Нов член

Зачленет:
    20 Ноември 2014
    Мислења:
    17
    Допаѓања:
    8
    Еве тука пишува дека парите може и преку payoneer да се вадат.
    Јас претходанта недела го сменив начинот на исплата од чек во payoneer.

5. jassum20

jassum20 Нов член

Зачленет:
    17 Март 2014
    Мислења:
    39
    Допаѓања:
    4
    Сакам да почнам со кликбанк( или некоја друга афилиејт програма како амазон), ама порано читав дека потребно е да те прифатат за нивните програми(дали сега е тешко да станиш дел од нив или не е некој проблем?). Колкава е провизијата на кликбанк што се добива за продаден производ, и на кој начин се подигаат пари(дали можи преку payoneer)? Исто така дали користите промоција на производ преку директно испраќање на линкот од клибанк на емаил или линковите ги имате поставено на блог, па преку блогот да се одвива пренасочувањет(бидејќи на форумот читав дека некој испраќаат директно на маил но немаат конверзии). Бидејќи читам дека за 6 месеци неактивност земаат пари, дали тоа значи и дека може да се отиде во минус. И дали користите некој сервис за испраќање на маилови како авебер или бронто или мануално испраќате? И дали некој знае колкава е цената за купување на 15.000 - 20.000 активни меилови?

Сподели: