Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Bypass на фб профил

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Depeche, 11 Септември 2014.

 1. Depeche

  Depeche Нов член

  Зачленет:
  2 Декември 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  5
  Дали некој знае како да спречам блок на профил, кој е дојден до friend recognition делот...а се разбира профилот е лажен. Најдов неколку туторијали, но тоа е веќе застарен метод...кога фб даваше понуда на имиња од 6 пријатели и еден од нив е тој што се бара. Сега е со текст поле, каде ти го пишуваш името на пријателот. Профилот има околу 2,5к пријатели кои се стекнати најмногу од групи како add me I'm cute и сл.

  Фала ви однапред.
   
 2. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  еее и ја би сакал да знам за ова а верувам и уште многу луге :) али и ако некој знае не верувам дека ке каже, бидејќи ке стане затрупан и преискористен тој метод :)
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  кога ќе најдете јавете се... :cool:
   
 4. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Само ретард јавно би објавил решение за ваков деликатен проблем. И да се објави таков метод, во рок од неколку дена ќе биде закрпен. Штета што постојат такви ретарди на кои поважни им се лајковите што ќе ги добијат на постот, отколку методот од кој зависат и самите тие т.е нивната заработка.
   
 5. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
 6. onlinefreak

  onlinefreak Нов член

  Зачленет:
  14 Септември 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  wordpress
  со фб нема играчка .. ако наумат нешто тоа и ќе го направат додека на твитер ми вратија суспендиран акаунт после месец дена а на фб тешко .. исто така нема никакви методи кои ќе ти помогнат
   

Сподели: