Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Бришење на текст од слика

Дискусија во форумот 'Дизајн' започната од Аце, 11 Април 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Прашање до дизајнерите, дали може да се избрише текстот од сликава:
  http://i.imgur.com/SQAfJy9.gif
  Потребно е да се избрише се што е обележано на сликава за да потоа се вметнат друг текст.
  За возврат како благодарност 1500+ поени Addmefast акаунт кој што истите поени можете да ги искористите за што сакате.
  Thanks in advance.
   
 2. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Евего резултатот од мојот обид,
  [​IMG]
  Единствено не можев да го избришам текстот каде што пишува 1000 fans, и затоа ставив некоја боја слична на позадината. Има и подобри дизајнери на фоумов од мене, се надевам дека тие успешно ќе го избришат текстот.
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Фала океј е, имаш ПП.
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  [​IMG]

  Ајт на здравје.
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Фала, ќе го искористам ова, ти испратив ПП.
   

Сподели: