Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Black friday попусти на хостинг - 2018

Дискусија во форумот 'Хостинг и домени' започната од Аце, 24 Ноември 2017.

Tags:
 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,992
  Допаѓања:
  832
  [​IMG]

  A2Hosting имаат попуст на Shared хостинг до 67%! Со оглед на тоа што ИБиз е на A2Hosting и како досегашни корисници сме задоволни решивме да отвориме тема и да направиме мала промоција. Покрај Shared хостинг имаат попусти и на VPS и Reseller пакетите.


  Shared Пакетите се следниве:
  [​IMG]
  Попустите траат од 23-27ми
   
  Последно изменето: 23 Ноември 2018
  На dreamer и stefan_v им се допаѓа ова.
 2. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  91
  Професија:
  3D Modeling
  Затоа што е shared, колкави се шансите доколку некој друг корисник на серверот е blacklisted од гугл тоа и тебе да ти се манифестира...
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,992
  Допаѓања:
  832
  A2Hosting користи Mailchannels за филтрирање на сите email-ови кои се испраќаат така да спамот е на најниско ниво, и доколку би се десило тоа одма би се блокирал мејл акаунтот.
  Од друга страна, гугл генерално прави блеклист на самиот домен така да проблем за ова би имал самиот хостинг акаунт и домен, до сега не имало таков случај да имаме проблем, не само на A2Hosting туку и на Hostgator како пример.
   
 4. bradata

  bradata Нов член

  Зачленет:
  1 Декември 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  најдобра и најефтина страница за хостинг која е ?
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,992
  Допаѓања:
  832
  ipage имаа најевтини пакети ама тој хостинг е ептен крш од искуство. Инаку поминаа промоциите за Black Friday.
   
 6. bradata

  bradata Нов член

  Зачленет:
  1 Декември 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  немора да е блек фрајдеј промоција општо прашувам за која страница нуди најефтин и (или) најдобар хостинг?
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,992
  Допаѓања:
  832
 8. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
 9. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  https://www.ramhost.us/ е доста евтин. Го користев пред неколку години, за цената е супер.
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: