Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Black Friday/Cyber Monday

Дискусија во форумот 'ИБиз WebStart дискусија' започната од dorco, 29 Ноември 2013.

 1. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  бидејки денес е црн петок, американциве имаат големи попусти на своите продукти. ставајте дилови ако начекате негде. Еве од namecheap има попуст за трансфер да домен, 75% на риселер хостинг, етц..

  https://www.namecheap.com/promos/2013/black-friday-cyber-monday-deals.aspx
   
  На NenadS му/ѝ се допаѓа ова.
 2. NenadS

  NenadS Член

  Зачленет:
  9 Април 2013
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  13
  Професија:
  Web Developer
  И јaс најдов некои информации за попусти во врска со black friday. Не можам да кажам со сигурност дека фунцкионираат и можеби малку касно ја видов темата, но може да пробате :) (земени се од други форуми).

  http://mythemeshop.com/ нудат 60+ WordPress теми za 8.95$ . Купонот за попуст е
  Код:
  BLACKFRIDAY13
  Hostgator имаат попусти 60% од петок до вторник, а денес (сабота) 19-20h (најверојатно нивно време)

  http://turnkeyinternet.net/ попуст од 75% lifetime

  Кој се занимава со Интернет маркетинг може и ова да послужи:
  LongTailPRO алатка за наоѓање keyword-и 50$ попуст (место за 97$ може да го купите за 47$)
   
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Одете на arvixe.com со купонот
  Код:
  blackfriday
  Има 50% попуст. Добра работа кај хостингов е дека подржава многу скрипти(дури и за видео сајтови, тоест да се хостира видео), исто и содржини за возрасни се дозволени(слики или нешто друго дури и на shared хостингот) така да ако на некој му служи за тие работи нека повели. :)
  Исто купонот е доживотно. Пример сте купиле со 50% попуст сега, се додека не ги откажете и за наредните billing периоди нема да надплаќате. :D
   
  На NenadS му/ѝ се допаѓа ова.
 4. NenadS

  NenadS Член

  Зачленет:
  9 Април 2013
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  13
  Професија:
  Web Developer
  Да ја активираме темата за Black Friday за оваа година

  Попусти зa теми и плaгини:
  https://mythemeshop.com/offer/

  Попусти зa домени:
  https://www.namecheap.com/

  https://koding.com/ (developer community and cloud development environment)
  Код:
  Now through Dec 3rd (2300 PST), when you purchase a yearly subscription for any Koding plan, we will automagically refund you 50% of the total payment within 24 hours.
   
  Последно изменето: 28 Ноември 2014

Сподели: