Black Friday/Cyber Monday

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
бидејки денес е црн петок, американциве имаат големи попусти на своите продукти. ставајте дилови ако начекате негде. Еве од namecheap има попуст за трансфер да домен, 75% на риселер хостинг, етц..

https://www.namecheap.com/promos/2013/black-friday-cyber-monday-deals.aspx
 

NenadS

Член
Зачленет/а
9 април 2013
Мислења
31
Реакции
13
И јaс најдов некои информации за попусти во врска со black friday. Не можам да кажам со сигурност дека фунцкионираат и можеби малку касно ја видов темата, но може да пробате :) (земени се од други форуми).

http://mythemeshop.com/ нудат 60+ WordPress теми za 8.95$ . Купонот за попуст е
Код:
BLACKFRIDAY13

Hostgator имаат попусти 60% од петок до вторник, а денес (сабота) 19-20h (најверојатно нивно време)

http://turnkeyinternet.net/ попуст од 75% lifetime

Кој се занимава со Интернет маркетинг може и ова да послужи:
LongTailPRO алатка за наоѓање keyword-и 50$ попуст (место за 97$ може да го купите за 47$)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Одете на arvixe.com со купонот
Код:
blackfriday
Има 50% попуст. Добра работа кај хостингов е дека подржава многу скрипти(дури и за видео сајтови, тоест да се хостира видео), исто и содржини за возрасни се дозволени(слики или нешто друго дури и на shared хостингот) така да ако на некој му служи за тие работи нека повели. :)
Исто купонот е доживотно. Пример сте купиле со 50% попуст сега, се додека не ги откажете и за наредните billing периоди нема да надплаќате. :D
 

NenadS

Член
Зачленет/а
9 април 2013
Мислења
31
Реакции
13
Да ја активираме темата за Black Friday за оваа година

Попусти зa теми и плaгини:
https://mythemeshop.com/offer/

Попусти зa домени:
https://www.namecheap.com/

https://koding.com/ (developer community and cloud development environment)
Код:
Now through Dec 3rd (2300 PST), when you purchase a yearly subscription for any Koding plan, we will automagically refund you 50% of the total payment within 24 hours.
 
Последна промена:
На врв Дно