Best day on FileIce !

freetime

Активен член
Зачленет/а
11 март 2013
Мислења
36
Реакции
43
СликаОдЕкранот.png

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,035
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Што сторе море ги утепа. :)
Браво, ми се допаѓаат вакви слики. Сега би било супер доколку споделиш некое советче за оние кои го работат ова.

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
И мене би ми било добро некое советче, аплицирав денес, чекам одговор, некој метод нешто слично, не мора сите тајни да ги откриваш, секако. Онака почетнички :)

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Бравос, ајде сега искористиго ничето, направи повеќе тестови околу тоа и максимизираја заработката :) ПС каков трафик користиш?

freetime

Активен член
Зачленет/а
11 март 2013
Мислења
36
Реакции
43
Браво браво, колкав процент од конверзиите ти се од Франција?
15/3 20%[DOUBLEPOST=1379690888,1379686934][/DOUBLEPOST]
Screenshot_1.png

2 дена подоцна...

ОДИМЕ НАПРЕД :)

КОЈ САКА ПОЧЕТНИЧКИ СОВЕТИ ОД МЕНЕ НЕКА МЕ АДД НА СКАЈП : freetimedk или нека се јави инбокс.[DOUBLEPOST=1380046427][/DOUBLEPOST]
15/3 20%[DOUBLEPOST=1379690888,1379686934][/DOUBLEPOST]
Screenshot_1.png

2 дена подоцна...

ОДИМЕ НАПРЕД :)

КОЈ САКА ПОЧЕТНИЧКИ СОВЕТИ ОД МЕНЕ НЕКА МЕ АДД НА СКАЈП : freetimedk или нека се јави инбокс.

Screenshot_1.png
Песна за мотивација. ...[DOUBLEPOST=1380413678][/DOUBLEPOST]Го срушив мојот личен рекорд !!!
Мојот најдобар ден на фајлајс !!!!
Screenshot_1.png

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Си удрил на златен клин. Работи максимално на ова ниче и исцеди го до максимум пред да го открие некој друг. Со ваква дневна заработка мотивиран си да работиш и по 10 саати во денот. Ова Fileice е pay per download со content locker нешто ?

P.S. Колку трафик добиваш дневно во просек?

freetime

Активен член
Зачленет/а
11 март 2013
Мислења
36
Реакции
43
Да да, кл е ова, заклучуваш фајлот..
Инаку немам многу трафик, по 20клика дневно 15 од ФР се :D

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Ако може да ми објасните неколку прашања околу FileIce... tnx!

1. Какви се опциите за исплата ? Paypal, Wire, Check, Skrill, Payoneer
2. Дали може да проверите каков paypal акаунт може да се додаде ако имаат овозможено paypal.

Прашувам зошто користам paypal акаунт на туѓо име и сега се мислам дали да аплицирам на FileIce со моето име или со името од paypal акаунтот. (Peerfly ми бараа paypalot да носи исто име како сопственикот на peerfly акаунтот, и неможев да го додадам)

Поздрав!

freetime

Активен член
Зачленет/а
11 март 2013
Мислења
36
Реакции
43
Ако може да ми објасните неколку прашања околу FileIce... tnx!

1. Какви се опциите за исплата ? Paypal, Wire, Check, Skrill, Payoneer
2. Дали може да проверите каков paypal акаунт може да се додаде ако имаат овозможено paypal.

Прашувам зошто користам paypal акаунт на туѓо име и сега се мислам дали да аплицирам на FileIce со моето име или со името од paypal акаунтот. (Peerfly ми бараа paypalot да носи исто име како сопственикот на peerfly акаунтот, и неможев да го додадам)

Поздрав!

Епа подобро ако се регистираш истото да го направиш со податоци на твојот другар ...

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Јас мислам дека нема врска тоа. На фајлајс ставаш само емајл адреса од пејпалот, нив не ги интересира името :)

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Веќе се регнав со моето име, гледам денес ме прифатиле. Сега ќе тестирам малку :)

На врв Дно