Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Best day on FileIce !

Дискусија во форумот 'PPD' започната од freetime, 18 Септември 2013.

 1. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  СликаОдЕкранот
   
  На Joco123, Jovica, Martinovski и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Пеглаш со Убунту :D
  Честито, иначе :)
   
  На Joco123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Што сторе море ги утепа. :)
  Браво, ми се допаѓаат вакви слики. Сега би било супер доколку споделиш некое советче за оние кои го работат ова.
   
 4. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  И мене би ми било добро некое советче, аплицирав денес, чекам одговор, некој метод нешто слично, не мора сите тајни да ги откриваш, секако. Онака почетнички :)
   
 5. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  Само француски ничиња му е мајката :)
  --- Надополнето, 19 Септември 2013, Дата на објавување: 19 Септември 2013 ---
  Фала брат, иначе ова е од школо :(
   
 6. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Бравос, ајде сега искористиго ничето, направи повеќе тестови околу тоа и максимизираја заработката :) ПС каков трафик користиш?
   
 7. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  Youtube само..:)
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Браво браво, колкав процент од конверзиите ти се од Франција?
   
 9. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  15/3 20%
  --- Надополнето, 20 Септември 2013, Дата на објавување: 20 Септември 2013 ---
  Screenshot_1
  2 дена подоцна...

  ОДИМЕ НАПРЕД :)

  КОЈ САКА ПОЧЕТНИЧКИ СОВЕТИ ОД МЕНЕ НЕКА МЕ АДД НА СКАЈП : freetimedk или нека се јави инбокс.
  --- Надополнето, 24 Септември 2013 ---

  Screenshot_1 Песна за мотивација. ...
  --- Надополнето, 29 Септември 2013 ---
  Го срушив мојот личен рекорд !!!
  Мојот најдобар ден на фајлајс !!!! Screenshot_1
   
  На Joco123, talevskiboss, Seophisticated и уште 6 други им се допаѓа ова.
 10. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Си удрил на златен клин. Работи максимално на ова ниче и исцеди го до максимум пред да го открие некој друг. Со ваква дневна заработка мотивиран си да работиш и по 10 саати во денот. Ова Fileice е pay per download со content locker нешто ?

  P.S. Колку трафик добиваш дневно во просек?
   
 11. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  Да да, кл е ова, заклучуваш фајлот..
  Инаку немам многу трафик, по 20клика дневно 15 од ФР се :D
   
 12. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Па колку добиваш по конверзија од французиве ?
   
 13. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  Зависи, некогаш 20,22,21,14,18,12 како ќе ти се погоди,односно која анкета ќе ја пополни :)
   
  На Seophisticated му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Одосно колку пари ќе пушти за тоа што го сака од понудите :p
   
 15. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  0_o French market here i come...
   
  На aleksandar4o му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Имат пари французите бе :D пуните од изворо :p
   
 17. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Ако може да ми објасните неколку прашања околу FileIce... tnx!

  1. Какви се опциите за исплата ? Paypal, Wire, Check, Skrill, Payoneer
  2. Дали може да проверите каков paypal акаунт може да се додаде ако имаат овозможено paypal.

  Прашувам зошто користам paypal акаунт на туѓо име и сега се мислам дали да аплицирам на FileIce со моето име или со името од paypal акаунтот. (Peerfly ми бараа paypalot да носи исто име како сопственикот на peerfly акаунтот, и неможев да го додадам)

  Поздрав!
   
 18. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  Епа подобро ако се регистираш истото да го направиш со податоци на твојот другар ...
   
 19. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Јас мислам дека нема врска тоа. На фајлајс ставаш само емајл адреса од пејпалот, нив не ги интересира името :)
   
 20. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Веќе се регнав со моето име, гледам денес ме прифатиле. Сега ќе тестирам малку :)
   

Сподели: