Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Бесплатно огласување bin.mk

Дискусија во форумот 'Ваши веб страни' започната од dorco, 4 Март 2019.

1. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    358
    Допаѓања:
    117
    Здраво дечки,

https://www.bin.mk/ е нов сервис за бесплатни огласи на Автомобили, Станови, Куќи, Мобилни телефони, laptop компјутери и други категории. Знаете дека веќе има два слични сајтови ( pazar3 i reklama5 ), и единствена разлика е што bin.mk нуди подобри филтри при пребарување.

Очекувам ваше мислење (критики/сугестии) од било кој аспект: брзина, дизајн, оптимизација за гугл.

Поздрав

2. OuttheWoRlD

OuttheWoRlD Нов член

Зачленет:
    19 Декември 2018
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    не е добро,на вордпресс сигурно не си го направил?
    Барај друга тема..

3. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    358
    Допаѓања:
    117
    Што не е добро? Дизајнот?
    Иначе не е во ВП правен.

На OuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
  4. OuttheWoRlD

OuttheWoRlD Нов член

Зачленет:
    19 Декември 2018
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    да дизајнот на темата,а не ми е јасно што криеш ?
    Ако не е на вп,која платформа користиш напиши,да знаеме за која тема можам да ти помогнам,да го подобриш повеќе вебсајтот

5. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    358
    Допаѓања:
    117
    нема што да се крие. не е готова скрипта, кастом код е. Иначе кога прашав за критики/сугестии мислев да ми посочиш UX/design, не да ми помогнеш со кодот, така да не разбирам што е битно дали е ВП или не.

6. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,018
    Допаѓања:
    846
    Дизајнот изгледа онака чист но сметам дека треба уште работа околу функционалностите, да речеме дека сакам да пребарам огласи за кола во Велес само, треба од лево да го барам Велес и ако го нема да кликнам на „Прикажи Повеќе“ па да ми се појават останатите градови.

Наместо тоа може горниот срч бар да се модифицира малце со тоа што ќе има опција (опционално) да се избере и град со dropdown мени.
    Во срчот наместо „Внеси текст“ што е малку збунувачки можеш да пишеш „Што бараш?“ или како кај овие појакиве “BMW, iPhone, Samsung, LG„ и со тоа ќе се знае за обичните корисници дека тоа е местото за да пребараат.

Делот „Слични огласи“ зафаќа голем простор под огласот, може да се подредат по 3 во ред на пример наместо еден под друг.
    Ова е на кратко од тоа што забележав. Инаку брзината на вчитување е одлична.

Сподели: