Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Бесплатни начини за надминување на 301+ на Youtube?

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од МартинСК, 4 Март 2014.

 1. МартинСК

  МартинСК Член

  Зачленет:
  17 Јануари 2014
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  21
  Дечки, ме интересира кои сервиси ги користите за надминување на 301+ бариерата на Youtube. Пробав пред некое време со тест видео лупнав 1000 views, 10тина comments и 50тина лајкс so u2bviews ама ништо не помогна, еве видеото више месец дена е укочено на 301. Знам дека може да се надмине со купени HR Views ама ме занима дали имате некој бесплатен начин пошо не ми се плаќаат views за фејк видеа шо најверојатно ќе бидат брзо избришани.
   
 2. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Пробај со Vagex. Да надминеш 301 па после ставај од каде сакаш.
   
 3. МартинСК

  МартинСК Член

  Зачленет:
  17 Јануари 2014
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  21
  Неам Vagex акаунт, а не прифаќаат регистрации..
   
 4. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Пробај со HitLeap.
   
 5. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  мислам дека за ова единствено што работи е shareyoutubevideos како беспари, иначе најдобро е со хр прегледи, и коа ке ставаш прегледи од shareyoutubevideos гледај да не ставаш како ти шо си напраил 1000 наеднаш туку по 20-50 зашо го проверуваат трафикот од јутјуб
   
  На МартинСК му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Јас деновиве почнав да правам проби за PPD нормално со youtube ама заглавив кај видеата. Имам 2 видеа.. Скоцкани според сите правила... Барем колку можев да направам повеќе и подобро. Е сега голема пречка ми е 301 границата на youtube.
  Првиот пат се залетав го прикачив видеото и наредниот ден ставив 100 views со Share Youtube Videos.
  Тоа видео отиде.. го банираа акаунтот. Другиот ден го прикачив пак и еве го уште стои. Но ми е страв да ставам прегледи на него.
  Ај дајте некој совет од каде да почнам со прегледите.
  На второто видео со vagex му ставив 33 прегледи но само 20 покажува. Незнам што да правам. Дали секој ден да ставам по 10-20 прегледи додека да надминам 301 или?
   
 7. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
   
  На Conan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  не верувам дека има сеуште бесплатен начин за да се пројде границата од 301... сеа прегледи мораш да купуваш...
   
 9. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  autoplay=1
  :)
   

Сподели: