Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Барам СЕО Мајстор

Дискусија во форумот 'SEO' започната од daceee90, 11 Октомври 2014.

1. daceee90

daceee90 Член

Зачленет:
    4 Август 2013
    Мислења:
    21
    Допаѓања:
    3
    Се работи за страна www.lishinu.com повеќе инфо на страната. Продуктот ќе се продава на светско ниво ве молам контакт на [email protected], facebook/daceee90, или ПП.

На AleksandarJ му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    странава е супер, продуктот е лудница!

но страната не е воопшто СЕО friendly има еден куп супер информации но користи некој Wordpress кој симулари Bootstrap. Мора да се поделат страните на посебни URl со Wordpress незнам како но со Bootstrap тоа се постигнува, со тоа што страната ке го има истиот ефект со скрол, но кога ке кликнеш на линк од навигација, во урл ке се појави новата страна.

Јас да сум сопственик на овој продукт, прво би почнач со платено рекламирање би побарал добра SEM агенција, која ке почне од старт со ППЦ и добар keyword research, сигурен сум дека има многу слични продукти за кучуња кои би можеле да конвертираат на ваков продукт.

ако провериш на Google нема ама баш ниедна страна индексирано освен легалните страни:
    https://www.google.com/search?q=sit...e&es_sm=0&ie=UTF-8#q=site:lishinu.com&start=0

На daceee90 и kiko им се допаѓа ова.
  3. daceee90

daceee90 Член

Зачленет:
    4 Август 2013
    Мислења:
    21
    Допаѓања:
    3
    фала на коментарите :) вака платено огласуванје согурно, но зборот ми беше за оптимизација кој што би предложил и кој би можел да помогне на било каков начин (нормално, плакаме за тоа).

4. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Горански, bootstrap само му ја праве страната Responsive. Така да скрола тоа се праве со обичен html5 код <section></section>... а мазното скролање е JQuery Plugin. Така да, мислам дека bootstrap Ништо не смета.

Бтв, свиѓа ми се страната, многу! :)

5. Bojan

Bojan Член

Зачленет:
    9 Март 2012
    Мислења:
    79
    Допаѓања:
    43
    Ништо не го разбра човекот... Он сака да ја задржи страната ко сега што е, one-page веб страна, но со различни урл-а за деловите.
    Тоа се прави со користење на push state од html5 history api. Во тој случај се менува УРЛ-то без рефреш при скролање надоле. Линковите од менито ке водат до различни УРЛ-а, но тие УРЛ-а се всушност само одредена скрол позиција на истата страна.

На daceee90 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Поентата на мојо пост е тоа дека bootstrap ништо не смета.

7. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    баш така!

8. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер

9. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    никој не кажа дека смета. Едниствено што смета е тоа што се е ставено во една страна, па Гоогле нема индексирано ништо од тоа.

10. Oliver

Oliver Нов член

Зачленет:
    21 Октомври 2014
    Мислења:
    19
    Допаѓања:
    0
    Професија:
    Student
    И мене ми треба добар СЕО мајстор, ако има некој од форумов нека ми пиши порака или нека прати е-маил на [email protected] па ќе му објаснам подетално.

11. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    дечки ако планирате да беклинкирате ве советувам да не го правите тоа, може по некој таргетиран Guest Post ама по ептен малце (тоа може и самите да си го правите не ви треба мајстор)

Ако ви треб он-сајт оптимизација, keyword research, пишете ми во ПП и ке се договориме.

Сподели: