Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Багови и непреведени делови на форумот.

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии и забелешки' започната од Аце, 25 Септември 2011.

 1. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Шознам ... ке почекаме да видеме што ке кажат администрацијата :)
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,015
  Допаѓања:
  844
  Не е баг. Доколку во постот има слика, ќе ја земе сликата како Thumbnail, но доколку нема слика тогаш го зема аватарот од членот како Thumbnail.
  Фала на забелешката.
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,015
  Допаѓања:
  844
  Не е баг, туку линкот беше додека бевме на вбулетин кој има разлика со линковите.
  Средено, фала.
   
  На kon и POWER им се допаѓа ова.
 5. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Овоа мислам дека е грешка, ама не сум баш сигурен, ама да си кажам.
  http://www.ibiz.mk/help/terms
  Правило број 4:
   
 6. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  средено, преводот е од црнобело тоа останало така
   
 7. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  184
  Во новиот подфорум PPD ја забележав оваа грешка наместо PPV треба да стои PPD а и може тоа во заградата да се промени во Pay Per Download некако пологично ми е.
  [​IMG]
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,015
  Допаѓања:
  844
  Поправено, моја грешка.
   
 9. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  [​IMG]
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 10. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  [​IMG]
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Не знам дали треба овде да пишам за ова, но не сакав да отварам нова тема. Кога пишувам ibiz.mk на adress барот несака да отвори, кога отварам од bookmark, го отвара сајтот. И кога кликам директо од емаил не ми отвара, морам да влезам на сајтот и да си ги проверам нотификациите... Не знам дали кај сите е вака или само кај мене.
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,015
  Допаѓања:
  844
  Имаше проблем со пристапувањето преку www. но тоа беше среден денес.
  Дали сеуште го имаш проблемот? пробај исчисти cache на прелистувачот.
   
 13. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Исчистив chache и пак исто..
   
 14. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,015
  Допаѓања:
  844
  Прочитај ПП.
   
 15. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  [​IMG]
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: