Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Backlinks

Дискусија во форумот 'SEO' започната од naduvan, 25 Август 2014.

 1. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  Другар еден доби маил со понуда за back линкови еве ви ја понудата а вие казжете дали вреди нешто
  и доколку имате некои извори слободно може да ги понудите
  инаку цената за овие линкови се движи од 60$ до 100$ за buzzfeed
  има уште една листа цела со сајтови од различни теми мегутоа не знам да ја поставам односно кога ке ја симнам ми ја дава во некој шугав формат и не можам да ја отворам ако сака некој ке му ја препратам
   
  Последен пат изменето од модератор: 25 Август 2014
 2. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  392
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Одлични се домените и евтино е за тие пари. А штом добил mail би можело да е и FAKE! Овие No-Follow не вршат никаква работа. Штом јавно ги објавува страните можно е во брзо време да му ја скинат мрежата. За тие пари да имаш беклинкови на вакви страни е стварно ЕКСТРА :)
   
 3. PowerSEO

  PowerSEO Нов член

  Зачленет:
  23 Август 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  14
  Професија:
  SEO
  Страните се супер,dofollow backlinks од страни со толкав DA/PA секако се добредојдени за било која страна и би направиле разлика, али со оглед на тоа што си ја добил понудата преку емаил и со оглед на цената која ти е понудена би ти препорачал да внимаваш да не се лажни.
   

Сподели: