Backlinks

naduvan

Истакнат член
Зачленет/а
20 август 2014
Мислења
29
Реакции
14
Другар еден доби маил со понуда за back линкови еве ви ја понудата а вие казжете дали вреди нешто
и доколку имате некои извори слободно може да ги понудите
инаку цената за овие линкови се движи од 60$ до 100$ за buzzfeed
This is Vagner a blogger outreach supplier. I am a freelance guest blogger and I publish articles on very high quality blogs as recommended by Mr. Cutts on his blog. Following are few examples of my blog where I am able to publish your article with 1-2 backlinks within 48-72 hours.

Page Rank: 8 , Domain Authority 91 Visitors- 2M+ Nofollow link is allowed
buzzfeed.com
Page Rank: 8 , Domain Authority 91 Visitors- 2M++ Dofollow link allowed in post
behance.net
Page Rank: 7 , Domain Authority: 93 , visitors- 2M+ Dofollow link allowed in post.
storify.com
Page Rank: 8 , Domain Authority: 92 , visitors- 2M+ Nofollow link allowed in post.
talent.adweek.com
Page Rank: 6 , Domain Authority 90 Visitors- 2M+ Dofollow link is allowed
luckymag.com
Page Rank: 7 , Domain Authority 80 Visitors- 2M+ Dofollow link is allowed
cafemom.com
Page Rank: 6 , Domain Authority 78 Visitors- 2M+ Dofollow link is allowed
ideastap.com
Page Rank: 6 , Domain Authority 61 Visitors- 2M+ Dofollow link is allowed
gameinformer.com
Page Rank: 6 , Domain Authority 81 Visitors- 2M+ Dofollow link is allowed
buzznet.com
Page Rank: 6 , Domain Authority 80 Visitors- 2M+ Dofollow link is allowed
artofmanliness.com
Page Rank: 6 , Domain Authority: 82 , visitors- 2M+ Nofollow link allowed in post.
beforeitsnews.com
Page Rank: 6 , Domain Authority: 78 , visitors- 2M+ Nofollow link allowed in post.
matadornetwork.com
Page Rank: 6 , Domain Authority 73 Visitors- 2M+ Dofollow link is allowed
yourtango.com
Page Rank: 6 , Domain Authority: 77 , visitors- 2M+ Nofollow link allowed in post.
lifebeyondtourism.org
Page Rank: 6 , Domain Authority 41 Visitors- 2M+ Dofollow link is allowed
Let me know if there is any interest in my services. I would love to discuss more.

има уште една листа цела со сајтови од различни теми мегутоа не знам да ја поставам односно кога ке ја симнам ми ја дава во некој шугав формат и не можам да ја отворам ако сака некој ке му ја препратам
 
Изменето од модератор:

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Одлични се домените и евтино е за тие пари. А штом добил mail би можело да е и FAKE! Овие No-Follow не вршат никаква работа. Штом јавно ги објавува страните можно е во брзо време да му ја скинат мрежата. За тие пари да имаш беклинкови на вакви страни е стварно ЕКСТРА :)
 

PowerSEO

Нов член
Зачленет/а
23 август 2014
Мислења
16
Реакции
14
Веб-страница
powerseoservice.com
Страните се супер,dofollow backlinks од страни со толкав DA/PA секако се добредојдени за било која страна и би направиле разлика, али со оглед на тоа што си ја добил понудата преку емаил и со оглед на цената која ти е понудена би ти препорачал да внимаваш да не се лажни.
 
На врв Дно