Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Автоматизиран, Едноставен и ЛЕСЕН метод за заработка! Минимална Инвестиција!!!

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Seophisticated, 31 Март 2012.

 1. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Пред се здраво и добредојдовте, на сите нови членови на Ибиз! Се надевам дека читате се по ред и дека ги следите советите кои како мала група луѓе кои се обидуваме да се пробиеме во светот на добрата заработка ги нудиме најдобронамерно!

  Ова е еден многу добар, лесен и целосно автоматизиран twitter метод. Но како и секој добар метод бара малку работа додека се постават и наместат сите спецификации. Методот е склопен во eBook и е на англиски јазик. Блек хет форуми неколку пати го кријат со цел да го тргнат од јавноста, но за МАКЕДОНЦИ ова треба да биде познато и споделено. Методот нема да го преведувам затоа што доколку не знаете англиски јазик не би требало да се занимавате со Интернет Маркетинг. Малку сурово но реално.

  Повелете Download линк (хостиран на бесплатен хостинг, затоа што ми е преку к** од фајл шеринг сајтови:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Во архивата се наоѓаат + 2 ebooks Кои неам поим што се, не ме заинтересираа многу и големи се за читање, а методот заедно со скриптите потребни за истиот се наоѓа во фолдерот atm.

  Методот функционира одлично, и може да се намести на бесплатен хостинг заедно со subdomain. 000webhost функционира најдобро и најбрзо колку што сум запознаен.

  Одвојте време, поставете ги сите потребни спецификации, и почнете да работите и солидно да заработувате.

  Истиов метод е отворен за милион твистови и можете да го примените за сите ваши сајтови кои редовно се апдејтуваат.

  Значи: TAKE ACTION !!! ОДМА!!!!

  За неколку дена очекувајте неверојатно добар и неверојатно лесен метод кој ќе ве преврти од столче :) буквално.
   
  На 2 членови им се допаѓа ова.
 2. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  Seophisticated.. ѕвер си!
  те нема, нема и ко ќе се појавиш.. кинеш! :)
  поштујам.
  симињам сеа.. ќе разгледам, па да видиме што може да се направи.
   
 3. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Ај помагајте... заглавив кога треба да ја инсталираме скриптата, односно ја инсталирам (пополнувам како што треба и според сликата) и одам Next, ми го дава тој линк и ми дава RSS Feed ама кога ќе кликнам како што вели во книгата место мојата страна ми дава
  BTW, каков е тој аплоад во ASCII мод? Обичен аплоад на фајловите или има некој курајбер повеќе? Мислам дека тука сум ја зезнал нешто работата... :(
   
 4. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Хмм, ај пробај реинсталирај се одпоново, и глеј сите фајлови што се за edit да ги уредиш пред да ги кренеш. Filezilla ќе заврши работа, нема ништо посебно околу кревањето на фајловите. И види RSS феедот дали е во ред, ако не во книгата е објаснето уште една постапка околу RSS feedot.
   
 5. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Пробав и вчера 3 пати реинсталирав се вака ми дава, инаку не правам edit на ниту еден фајл, односно не ставам адсенс сакам прво да видам како ќе изгледа и дали ќе има добар број на посети :) Некој од иБиз ја инсталираше скриптава или?:)
   
 6. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  без AdSense тешко да ти упали работава.
  тоа е и поентата.. од AdSense кликовите да заработуваш.. мада имаш варијанта и со ClickBank продукти.. ама главната фора е AdSense.

  тоа и мислам дека е зезанцијата со методов.
  го прочитав pdf-от.. и малце ме врати назад тоа што си бара AdSense.
  ај што не е лесно да добиеш AdSense account.. ама ако веќе имаш и ако го користиш за твој сајт или блог (со користење whitehat техники... значи скроз легално).. ондак би се подразмислил дали би го убацил легалниот AdSense account за овој.. ако може да го наречам: greyhat метод и да му ја мислам дали ќе ме банираат од Google.

  а и треба да направиш малце research за кое niche планираш да го работиш.
  обавезно ќе си провериш со google keyword tool за тоа колку има месечен volume на пребарувања (минимум 1000 пребарувања месечно). после, треба да се осигураш дека трендовите не се опаѓачки или кревачки (често флуктуирачки).. туку да бидат константни.
  и се разбира, треба да го видиш колку е CPC-то и дали има Low, Middle или High конкуренција.
  треба да се стремиш кон што повисок CPC и што повеќе конкуренција.
  зошто?
  затоа што ако конкуренцијата е High, ондак имаш поголем број огласувачи кои bid-уваат на тие keywords, а ако има повеќе конкуренција ондак имаш повисок CPC а воедно имаш и по-таргетирани AdSense реклами кои ќе ти стојат на страната.

  пошто ако имаш Low конкуренција.. како што е даден примерот во книгата... ако работиш niche: рецепти.. а има Low конкуренција за тој keyword, ќе ти се појават AdSense огласи.. што знам.. да речеме огласи за dog food, DIY програми и слично.. значи огласите ќе ти немаат релевантност во однос на article-то и скоро никој нема да ти клика на AdSense огласите и ќе имаш ептен низок CTR.

  така да.. use at your own risk ;-)

  и моја препорака..
  прво research.. ама здрав (неколкудневен) research за она niche што сакаш да го работиш, па тек ондак влези во техничкиот дел.
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  [​IMG]
   
  1 person likes this.
 8. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Скриптите се ставени само за некој што несака да се замара со твистови и слично околу методов. Адсенсе акаунтот ќе биде 80% safe затоа што скриптите се мини редиректори и би можеле да добиете само известување дека сајтовите не се според adsense guidelines односно дека ви треба поквалитетен дизајн и сл. Точно е дека адсенсе може да ве банува ако сајтот ви е лош.

  Но ако сакате сигурен пристап на овој метод тогаш е многу едноставно, наместо да користите некоја од скриптиве, истиов овој метод работи совршено со Autoblog, кој можете да го таргетирате на кои Keywords сакате. Така што секој што знае како да постави wordpress Autoblog ќе може да го повтори истиов метод и акаунтот ќе му биде 99% safe.

  А во скриптите секогаш постојат и други начини на монетизација, искористете ја Clickbank опцијата но претходно осигурајте се дека таргетирате niche за кое има продукт/и на Clickbank.

  И доколку имате основни познавања во едитирање код, можете многу едноставно да си поставите ваши реклами од било која компанија сакате во истите.

  На google ќе најдете упатстства како да поставите Autoblog.
  Еве еден Autoblog кој работи на истиот принцип опишан во методов: US News Zap - US News
   
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Чек чек... го симнав ова, и кога екстрактирав, ми даде некој ерор:

  Код:
  D:\Darko\IM\ibiz-atm.rar: CRC failed in Autopilot Twitter Monetizer [eBook (4 PDF) + Software (PHP + HTML)]\Twitter Traffic Condenser.pdf. The file is corrupt
  
   D:\Darko\IM\ibiz-atm.rar: Unexpected end of archive
   
 10. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  А да се обидеше да го симнеш уште еднаш пред да постираш ?! -.- Или сакаш јас да го симнам за тебе ?
  Сега го симнав 3 пати по ред без никаков проблем во екстракцијата.
   
 11. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  А мислеш не го симнав ? :)
   
 12. punkbooster

  punkbooster Нов член

  Зачленет:
  23 Март 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  2
  И колку би можел да заработам на овој начин? Од прилика барем, и на што да се обрни внимание најмногу. Фала
   
 13. Borce

  Borce Нов член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  1
  Ова ти кажува како да дојдеш до посети на сајтот, а од тука натаму како ке се справуваш и како ке правиш пари од нив останува на тебе. Можеш да користиш и некој CPA метод ;)
   
  1 person likes this.
 14. RicoSoto

  RicoSoto Интернет Маркетер

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  SEO Consultant
  За жал и кај , мене ја јавува истата грешка :(
   
 15. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  The file is corrupt
  Unexpected end of archive
  И кај мене..
   
 16. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Избришите ја архивата... исчистите cookies после пак ја симнете и ќе биде ... Кај мене барем така бидна
   
 17. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  Ќе објасни некој за што се работи?
   
 18. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Сајт кој зема содржини од други сајтови преку rss feed. Сајтот користи,wordpress со темата one news premium. Ќе биде добро ако некој ја има книгава да ја стави, за да го видиме и начинот за добивање посетители.
   
 19. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  nesto ne svakjam vo temava.
  se raboti za pribiranje sodrzina od drugi sajtovi ili posetiteli?
   
 20. DAFFY DUCK

  DAFFY DUCK Член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  12
  Професија:
  Интернет маркетар
  Ах леле кај бев досега да ја видам темава :oops:
  Ај еден апдејт на фајлот за симнување :$
   

Сподели: