Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Англиски Блогови

Дискусија во форумот 'Побарување' започната од Zeratul, 31 Јануари 2013.

 1. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  Потребни ми се англиски блогови (англиски јазик, иначе може да биде и .ком или.нет или .инфо) каде што би можел да пратам гостински пост - оригинален текст 500+ зборови со 2 ду-фолоу линкови во артикл бодито или во аутор биото.

  Плаќам!

  Доколку имате ваши - оставете линк, а ако немате кажете од кого е блогот, да не се срамиме..
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Dimemk растура со страни на англиски, еве негови 2 постови:
  http://ibiz.mk/threads/celebrity-lives-new-one.278/
  http://ibiz.mk/threads/Мој-проект-androidmk.259/

  Можам да му пишам доколки ти е хитно и доколку си заинтересиран.
   
 3. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  Гледам дека последен пост му е на 27 Јуни 2012. Запреле со работа?

  А и андроид мк нешто не се отвара???
   

Сподели: