Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Angela Backlinks - 2013

Дискусија во форумот 'Градење линкови' започната од Аце, 3 Јуни 2012.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Angela Backlinks SEPTEMBER 2013 (Пакет од 30 високо квалитетни беклинкови)
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  
   
  На xrt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  October's 2013 - 160 Backlink Packet

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  --- Надополнето, 16 Октомври 2013, Дата на објавување: 16 Октомври 2013 ---
  не ви препорачувам да постирате форум линкови исто и блог коменти. Може Naked URL никако Exact Anchor Link
  --- Надополнето, 20 Ноември 2013 ---
  November's 2013 - 160 Backlink Packet

  Backlink Packet link: CLICK HERE FOR THE PACKET
   
  На xrt, MaximuSR и Ilishev им се допаѓа ова.
 3. xrt

  xrt Член

  Зачленет:
  11 Октомври 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  10
  no-follow се скоро сите од ноември, проверено со nofollow simple.
  сепак фала :)
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  дечки не користете Форум линкови освен ако форумот не е во исто нише со вашиот сајт.


  позз
   
  На aleksandar4o му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Angela Backlinks November 2013 (Пакет од 30 високо квалитетни беклинкови)​

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  --- Надополнето, 9 Јануари 2014, Дата на објавување: 2 Декември 2013 ---
  Angela Backlinks December 2013 (Пакет од 30 високо квалитетни беклинкови)
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На Spireski93 и stefan_v им се допаѓа ова.
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
 7. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Angela Backlinks January 2014 (Пакет од 30 високо квалитетни беклинкови)​
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  На MaximuSR, igor.89 и aleksandar4o им се допаѓа ова.
 9. VaneVelkoV

  VaneVelkoV Нов член

  Зачленет:
  25 Февруари 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Здраво дечки,

  Ме интересира дали имате искуство колку време е потребно за Google да ги индексира изградените линкови и да ги зема во предвид за ранкинзи?
  И дали тоа време зависи од тоа за каква страна станува збор, дали е авторитетна или не, page rank, итн.
   
 10. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Најдобро е да користиш сервиси за индексирање на линковите како Linklicious, Lidexed и тн.

  Ако чекаш на Google тоа може да траее, има на фајвер сервиси за да не купуваш цел Subscription.
   
  На Dejan009 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VaneVelkoV

  VaneVelkoV Нов член

  Зачленет:
  25 Февруари 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1

  ОК, фала!
   
 12. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Линклициус веќе не работи како што работеше пред 4-5 месеца. Нема никаква разлика помеѓу платената и бесплатна верзија. Со векови чекам да ми се индексират некој беклинкови.
   
 13. xrt

  xrt Член

  Зачленет:
  11 Октомври 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  10
  Како проверуваш дали ти се индексирани линковите? Моз ?
   
 14. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Ahrefs
   
 15. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  И на webmaster tools проверувам јас :)
   
 16. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
 17. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  20-30 Ангела's беклинкови :)
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На VaneVelkoV, Bubo и stefan_v им се допаѓа ова.

Сподели: