Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Angela Backlinks - 2013

Дискусија во форумот 'Градење линкови' започната од Аце, 3 Јуни 2012.

 1. PR0

  PR0 Нов член

  Зачленет:
  19 Јуни 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  7
  Наместо да ми попуваш кога ми текнало, си можел да ми одговориш на кратко, убаво прашав. Форумов не е место за лечење на фрустрации и комплекси.
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  исто така нити за мрзливи и уфилмани деца, мрдни со газот малце, види што линкови се. Уствари заборавив, тие се spammy за тебе
  --- Надополнето, 20 Јуни 2013, Дата на објавување: 20 Јуни 2013 ---
  High PR Forum Profili, со линк до вашата страна, но како што пишав погоре, форум линковите више не се толку значајни, па не трошете време, чисто ги постирам дека имаше некој на кој му требаат.
   
 3. PR0

  PR0 Нов член

  Зачленет:
  19 Јуни 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  7
  По што заклучи дека сме уфилмани? Пиши ми ПП, да не спамираме по форумов, секако не е место за таква дискусија.
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  оди прво види научи дефиниција за спам после пиши ми пп ако ти треба нешто....
   
 5. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Искрено само заради радозналост се регистрирав на форумот, а и гледам дека има луѓе што разбираат од СЕО :) Еве нешто од искуство зошто се добри Ангела Беклинковите.
  Пред некој месец т.е мај 11 купив домеин и хостинг и почнав да работам на страна за онлајн игри. Еден другар ми рече не троши времето на поставување на игри и дизајн туку троши го времето на градење на беклинкови и исто така ми ги даде книгите од октомври 2012 до јуни 2013. Значи само што ми го рече тоа јас почнав следниот ден да правам беклинкови. Иако конкуренцијата има по 5К беклинкови, јас имам 210 беклинкови сепак сум пред нив. За рок од 1 месец и 20 денови јас дојдов на прва страна на 4то место. Пред мене се 2те страни на официјалната страна за игри и википедија. Но сепак не се откажувам од првото место.
  Што се значат линковите на Ангела??? 90% од беклинковите се DO-Follow што е многу битно за сеото за разлика од NO-Follow!
  Исто така добри беклинквои има и Paulie Ciara, доколку ми е дозволено ќе ги аплодирам сите од 2010 година па се до 8 Јули 2013 :)
  Еве една анализа како се развиваше страната...
  Google Analytics од 11 Мај до 10 Јули
  [​IMG]
  Histats за месец Јули
  [​IMG]

  Инаку конкурирам на keyword со месечно пребарување од 200К.
  --- Надополнето, 11 Јули 2013, Дата на објавување: 11 Јули 2013 ---
  Paulie Ciara Беклинкови за 2010,2012 и 2013 :) 2011 ќе бидат поставени у најбрзо време и ќе бидат на истиот линк :)
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На Аце, kiko, darky и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  тоа е се ок, ама некој посериозен ниш нема да може да ти помогнат овие линкови, можеби функционира во слаби нишови како гејминг и сл.
   
 7. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Не те сваќам "посериозен ниш"? Мислиш на посериозен конкурент со поголем ПР и повеќе беклинкови или?
   
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  мислам на киворд, некој по сериозен ниш, од типот на "Cloud Based CRM" "Raid data recovery" etc...
  --- Надополнето, 22 Јули 2013, Дата на објавување: 11 Јули 2013 ---
  July's 2013 - 160 Backlink Packet + Bonus links


  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На Аце, BrozAll и Ilishev им се допаѓа ова.
 9. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Големо благодарам! :)
  --- Надополнето, 23 Јули 2013 ---
  Ангела Беклинкови Јули 2013
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Angela Backlinks August 2013 (Пакет од 30 високо квалитетни беклинкови)
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  
   
 12. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 13. s.a

  s.a Член

  Зачленет:
  7 Мај 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Po kolku backlinks dnevno e dozvoleno da pravime, ima li nekakov limit ?..
   
 14. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  da, 57. na 58-ot baclinking google ke te penalizira
   
  На MaximuSR и POWER им се допаѓа ова.
 15. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Јас сум правел и повеќе од 100 на ден. Ги пингував преку линклициус но бидејќи користев бесплатен акаунт, само 20% од беклинковите се пингуват, и + правев 10 да бидат пингувани во 1 ден.
   
 16. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Нема лимит.... битно е континуирано да додаваш линкови...
   
 17. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  човек да неможе да се пошегува
   
 18. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
 19. s.a

  s.a Член

  Зачленет:
  7 Мај 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Na seriozno prasanje treba seriozen odgovor da dades. A ako ti e dosadno mozes na facebook da se seguvas kolku sakas, ova e forum kade lugeto usat, prasuvat, razmenuvat iskustva i treba malce po seriozno da se pristapi.
   
  На Dejan009 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  тотално се сложувам со тебе. многу несериозно од моја страна.
   
  На POWER и s.a им се допаѓа ова.

Сподели: