Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Angela Backlinks - 2013

Дискусија во форумот 'Градење линкови' започната од Аце, 3 Јуни 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  [​IMG]
  Angela's Backlinks се во .pdf формат и ќе бидат прикачени во еден фолдер, можете да ги симнете од линкот подолу. Доколку имате некој странски сајт добро би било да оставите по некој коментар на страните со ваш линк до вашиот сајт. Коментарот нека биде поврзан со темата за да помине модерацијата. Линк може да оставите на крај од коментарот
  пр:
  или доколку има поле за додавање на линк тогаш додадете го само во тоа поле, автоматски вашето име ќе биде линкувано со вашиот сајт.

  Отворете го линкот подолу, внатре ги имате сите книги именувани по месеци:
  https://drive.google.com/folderview?id=0B2RjW1WTOpg_aE9kV3hNb3lFR1k&usp=sharing

  Доколку делот за коментари дозволува bbкод или html еве како треба да го објавите вашиот сајт:

  Код:
  HTML:
  <a href="Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.">Клучен збор</a>
   
  BBCode:
  [url=Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.]Клучен збор[/url[COLOR="Red"][SIZE="4"].[/SIZE][/COLOR]]
  без црвената [COLOR="red"][B].[/B][/COLOR]
   
 2. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  Супер. Ја разгледав и баш ветува.
   
 3. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Да прашам дали треба да помине период (нов домен) за да почне да се крева PR или не ? Пошто со претходниот домен што ми беше имав просек по 150-200 посети за 3 месеци кренав 3ка ранк, (тоа посети од некои букмаркс сајтови) а сега со новиот просек некаде 500 доаѓа (со 300-350 google serach) месец ипол 0 си стои ? :)
   
 4. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  Пејџ ранкот се крева со линкување најмногу...
   
 5. ivco

  ivco Нов член

  Зачленет:
  8 Февруари 2013
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
  Во суштина на bloger.hr , кога отвораш блог имаш и свој профил, и на секој оставен коментар, твоето име кај коментарот содржи линк до твојот блог. Тоа е можеби најлесен начин да си го промовираш сајтот и да добиеш неколку стотици посети.
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Неколку стотици посети, дечко многу си скромен.. Иначе Форум линкови не работат повеќе за ранк, не трошете време. Ако некој сака Angelas Backlinks, нека пише ке му пратам.
   
  На Spireski93 и talevskiboss им се допаѓа ова.
 7. MaximuSR

  MaximuSR Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  9
  ако ги имаш од фебруари и март пракај по пп
   
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  April 2013 Backlink Packet link: http://www.mediafire.com/?g0xyi5gdrty6pqb
  January 2013 Backlink Packet link: http://www.mediafire.com/?zvca4j6db48jita
  March 2013 Backlink Packet link: http://www.mediafire.com/?3hhzu4h189qpkw3
  --- Надополнето, 10 Април 2013, Дата на објавување: 10 Април 2013 ---
  пак ке кажам, правете профили на WEB2.0 и тамо ставајте линкови, не трошете време на форум профили... еве ви ги, ја сум ВИП мембер ми стигаат секој месец, ке ви ги постирам.
   
  На Seophisticated, MaximuSR и darky им се допаѓа ова.
 9. MaximuSR

  MaximuSR Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  9
  Ај ако се излезени за мај и ако сакаш постири ги и нив. Фала!


  едит: горе наведените неможам да ги одзипувам само јас ли го имам проблемот?
   
 10. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Креирав фолдер на мојот Drive и сите книги од 2013 ќе бидат објавувани таму.
  Пристапете до фолдерот кој го имате во првиот пост.
   
  На Seophisticated му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Ги немам уште не се дојдени, ке ги постирам.
  --- Надополнето, 29 Април 2013, Дата на објавување: 29 Април 2013 ---
  February 2013 - http://www.mediafire.com/?pmpmgvnz8e8so2l
   
  На Seophisticated му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MaximuSR

  MaximuSR Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  9
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Додадено во првиот линк, во случај линкот да не работи.
   
 14. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Paul's Backlinks May2013
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  --- Надополнето, 8 Мај 2013, Дата на објавување: 8 Мај 2013 ---
  Пред некој ден Mozilla е мануално банирана од Google поради спам на нивните форуми и блогови од корисници. Избегавајте форуми и слични High PR страни како Mozilla, Adobe, etc.etc..
  --- Надополнето, 12 Јуни 2013 ---
  Јуни 2013 -
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На ZionPax му/ѝ се допаѓа ова.
 15. PR0

  PR0 Нов член

  Зачленет:
  19 Јуни 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  7
  Who the fuck is Angela? WTF are Angela's Backlinks?

  Сакате да кажете дека типката (не е типка, гарант е тип) си продава линкчиња со High PR за пари? o_O Нели ова е малку spammy за Google?
   
 16. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Ниту јас ништо не сфајкам од ова. Ми треба доста читање и разбирање уште.
   
 17. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652


  млади сте уште, ке научите, само читајте...
   
 18. PR0

  PR0 Нов член

  Зачленет:
  19 Јуни 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  7
  Абе не дека незнам што се и зошто се, ама смешно ми дојде малку, што се' нема да им текне на луѓево за да дојдат до пари, линкчиња си продаваат. :)

  Ај нека ми каже некој какви линкови се, дали сајтовите се на Wordpress со овозможени коментари или? Уствари, што имаат заедничко линковите, тоа ме интересира, на кој начин се одбирани, за какви сајтови всушност станува збор?

  Би требало лесно да се направи еден scraper кој ќе ровари низ интернетов и ќе збира вакви линкови со добар PR. Ако ништо друго, барем линковите нема да ги има секој втор на интерент.
   
 19. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  да бе сеа наеднаш се ти текна. ако те интересира толку, што не ги сименш пада ги тестираш.
   
 20. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  И јас немам поима од вакви работи:)
  Горански рече млади сме ќе научеме но како?
  Има ли некој да ни објасни што значат ваквите работи, и зошто се овие книги?

  И имам креирано неколку blacklinks на коментари со код

  <a href="http://www.пример.com" rel="nofollow">Пример</a>
   

Сподели: