Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Amazon affiliate - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Affiliate програми' започната од Аце, 19 Април 2020.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ја отворам темава за сите кои работат со Амазон. Оваа недела Амазон направи промена во афилиејт делот што на некого нема да им се допадне. Ова се новите „провизии“ кои афилиејт корисниците ќе ги заработуваат.
  [​IMG]
   
 2. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Ухх лошо. Дали ти работиш со нив? Што значи не за џабе кружат гласини низ интернетов дека безос е идиот и ги омаловажува неговите работници. Уште ова му фалеше сега. Значи ништо чудно да излезе некој нов aff. network кој ќе му го укради местото на амазон во блиска иднина.
   
  На Ace и Petrusevsky им се допаѓа ова.
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Да, имам една страна ама не ми е приоритет и слабо има продажби. И тие суми што ги добивам се ептен мали.
   
  На aleksandar4o му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: