• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Amazon affiliate - генерална дискусија

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Ја отворам темава за сите кои работат со Амазон. Оваа недела Амазон направи промена во афилиејт делот што на некого нема да им се допадне. Ова се новите „провизии“ кои афилиејт корисниците ќе ги заработуваат.
Xnl5oOf.jpg
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Ухх лошо. Дали ти работиш со нив? Што значи не за џабе кружат гласини низ интернетов дека безос е идиот и ги омаловажува неговите работници. Уште ова му фалеше сега. Значи ништо чудно да излезе некој нов aff. network кој ќе му го укради местото на амазон во блиска иднина.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Ухх лошо. Дали ти работиш со нив? Што значи не за џабе кружат гласини низ интернетов дека безос е идиот и ги омаловажува неговите работници. Уште ова му фалеше сега. Значи ништо чудно да излезе некој нов aff. network кој ќе му го укради местото на амазон во блиска иднина.
Да, имам една страна ама не ми е приоритет и слабо има продажби. И тие суми што ги добивам се ептен мали.
 
На врв Дно