Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Алтернатива на google ads?

Дискусија во форумот 'PPC' започната од vBorce, 28 Април 2015.

 1. vBorce

  vBorce Нов член

  Зачленет:
  26 Декември 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Дали некој од вас има искуство со нешто слично како google ads ? Каде што се плаќа добро и слично ... Никако да успеам да задржам акаунт на гугл адс ова ми е веќе втор и ме блокираат за некој си инвалид кликови и слично...
  Стварно незнам до што е проблемов трафик собирав само од фб твитер и пинтерест ... Доколку знае некој решение за ова или пак доколку има некој искуство со некој други адс страни ( пример media.net или некоја друга ) ако може да сподели искуство и да ми препорача. Фала многу.
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,984
  Допаѓања:
  827
  Дали имаш користено ClickFraud Monitor? Доколку немаш одма инсталирај го и постави да се тргаат рекламите штом некој кликне повеќе од еднаш (за почеток). Медиа.нет се добри, како и Content.ad.
   
 3. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  116
  kolkav ti e CTR?
   
 4. vBorce

  vBorce Нов член

  Зачленет:
  26 Декември 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Немам користено clickfraud ке го инсталирам сега. инаку користев контент.ад и гугл адс ама таму сум блокиран на ацц. дали има шанса да отворам преку друга ип нов акаунт на гугл адс за истиот сајт ? или сајтот ми е блокиран за гугл адс ? инаку еве статистика http://prntscr.com/6zmh4p нз дали е добра или лоша за овој краток период колку што ми е во функција сајтот :) инаку доколку неможе веќе аплицирав на медиа.нет па ке видиме што како :) ако имате некој совети пишете. фала
   
 5. Костур

  Костур Активен член

  Зачленет:
  11 Септември 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  77
  Не ми е јасно како овој http://www.satoshicity.org не добива бан а има ептен многу посети. Дал до сега скоро 5 биткоини и најверојатно е во ќар.
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,984
  Допаѓања:
  827
  Отвори на друго име еден пријател исто така беше баниран па си отвори на женска му и нема проблем сега. Колкаво ти беше CTR?
   
 7. vBorce

  vBorce Нов член

  Зачленет:
  26 Декември 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Не се сеќавам на CTR ... имав направено околу 0.5 $ за 3-4 дена. имав 1 австралија, 2 уса, 1 ук , 1 кина и 2 мкд ( кликови ) , меѓутоа на никој не сум му викал да клика или било што, тотално анонимна страна само со трафик од фб и слично ...
  --- Надополнето, 14 Мај 2015, Дата на објавување: 30 Април 2015 ---
  инаку на гугл за истиов сајт не ми дозволуваат да креирам адс, медиа.нет ме одбија, моментално сум само на контент ад, до вчера слабо спламирав, а денес после 00:00 со добро спамирање еве како се движи.
  http://prntscr.com/750iqc
  http://prntscr.com/750jb6

  сепак мислам дека со овие кликови на гугл адс би направил мн повеќе отколку на контент. аплицирав на chitika па и таму нема одговор чекам веќе 3-4 дена. инаку планирам да почнам и нов сајт исто пак со гугл адс сакам да пробам, освен плугинов ClickFraud Monitor друг некој предлог имате за како да се заштитам да не дојде до блокирање на акаунт/сајт ?
  Фала :)
   
 8. Petrusevsky

  Petrusevsky Нов член

  Зачленет:
  12 Март 2018
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  2018та апдејт реплиќи? користам инстант артиклс (FAU) ама дека инстант рекламите се појавуваат само на телефон ми требаат реклами за на веб - од десктоп,контент прифаќаат повеќе со health ниче сајтови,а медиа ме одбија, чаре?
   

Сподели: