Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Alixpress Shopping - одданочување производ

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од AcikA, 9 Февруари 2014.

 1. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  затоа од старт ке им одиш спремен за да не те дупат... ти пишав погоре..
   
 2. Zerosec

  Zerosec Член

  Зачленет:
  3 Февруари 2015
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  20
  Професија:
  CEO
  Знам тема престара, порачав телефон 613 усд (трошоци за испорака 80 усд). Платив преку пејпл од Словенија што си заработувам пари ми се јавија од DHL дека треба да ми ја исцаринат порачката што треба да направам за да избегнам тоа што го прочитав тука не е битно колку пари ќе дадам...
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  никако неможеш да избегнеш царина особено не со ДХЛ, Федекс, етц.
   
  На Zerosec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: