Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Академии за дигитален маркетинг

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг дискусија' започната од Petrusevsky, 14 Март 2020.

 1. Petrusevsky

  Petrusevsky Член

  Зачленет:
  12 Март 2018
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Здраво дечки, дали има некој шо посетува или посетувал Академија за Дигитален Маркетинг?
  Знам дека постојат неколку такви платформи да ги речам.. Brainster, Џолев и Уметностите, Semos, Creative hub и др. , доколку имате искуство со некој од овие платформи кој имаат академии за д.м. да споделете искуства, да препорачате некој или да искритикувате некој.

  Бидејќи од моја гледна страна прилично се скапичќи академииве по 1300/1400 еур ..

  Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
   
 2. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  17
  Мислам дека не вреди за таа цена. Имаат многу привлечен маркетинг општо за сите академии и програми а пракса и резултати реални релативно слаби. Потоа се фалат (пак маркетинг на кој паѓаат сите) дека ГИ вработиле или дека се вработиле голем дел од нивните ученици во фирми со високи плати, а искуствата се дека дечките сами си ја нашле работата, претходно оделе на пракса (неплатена најчесто) и повеќето работат за околу 18.000-22.000 почетни плати.

  Според мене попаметна опција е да им ја разгледаш програмата, распоредот што и како се учи постепено и да почнеш да учиш од онлајн ресурси. И уште една интересна работа што приметив кај една програма (да не ја именувам), превземен комплетен курс од пример. Udemy и адаптиран во некоја си "Академија од 9 месеци"... На крај кога ќе видиш продавање ветер и магла.
   
  На Donez и Petrusevsky им се допаѓа ова.
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Постави прашања ќе се обидам да ти одговорам на некои.
   
 4. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Lynda.com има супер почетнички курсеви кои детално објаснуваат што и како. Ги препорачувам за секого.
   
  На Ace му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: