Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Affiliate понуди за индијци?

Дискусија во форумот 'Affiliate програми' започната од Conan, 26 Декември 2017.

 1. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  37
  Имам добро посетен блог пост од страна на индијци.
  Тематика: Индија, музика.

  Дали случајно сте сретнале или имале работа со солидни affiliate програми наменети за индијци?

  Би препорачале нешто, или да ги баталам, бидејќи не вреди да се замарам со web traffic од овој дел на светот?
   
  Последно изменето: 26 Декември 2017
 2. alderson

  alderson Нов член

  Зачленет:
  20 Јануари 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Професија:
  Front-End Developer
 3. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  117
  Go prodavas?
   
 4. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  37
  Не го продавам блогот.
  Ова со индијците е само еден пост, остатокот од блогот солидно е монетизиран.
   
 5. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  37
  Ако имаш добро "решение за проблемот" - сподели го.
  Ќе ги делиме парите.
  Колкав процент бараш?

  Веројатно целиш на content locker + CPA.
   
 6. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  АлиЕкспрес си пробал?
   
 7. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  117
  ne igram so toa, samo adsense/adx. Kolku sessii imas mesecno?
   

Сподели: