• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

AdWork Media

Korunovski

Активен член
Зачленет/а
4 март 2013
Мислења
34
Реакции
11
Welcome to AdWork Media! - Your Application has been Approved
Hi xxxxx,Your application to AdWorkMedia.com has been approved. We are pleased to welcome you to
the AdWork Media Network!
Please use the login credentials you created upon registration to sign into your publisher account.
Publisher Login: https://www.adworkmedia.com/publisher/
E-mail: [email protected] (ID: xxxxx)
Password: Created at signup
Let the Earnings Begin!
AdWork Media's custom tracking platform and exclusive publisher tools allow you to take full control of your traffic and earnings. Submits, surveys, downloads, & mobile PIN campaigns are available for over 200 countries.


КОНЕЧНО-многу фала до @stefan_v за помошта.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Со среќа! сподели кои методи ќе ги користиш во иднина..
Мејл адресата, името како и ID се тргнати.
Запомни дека ИБиз го посетуваат и менаџерите кои работат за CPA сајтовите, така да споделување на информации и не е баш добра идеја.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Добро е што ме послуша. :)
Со среќа! :D
 

Korunovski

Активен член
Зачленет/а
4 март 2013
Мислења
34
Реакции
11
Kako da ja pregledam ponudata dali raboti i sve toa,ako e od neprifatena drzava? osven proxy i vpn dali ima nesto plugin shto bilo
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Kako da ja pregledam ponudata dali raboti i sve toa,ako e od neprifatena drzava? osven proxy i vpn dali ima nesto plugin shto bilo
Па proxy и VPN ти е најдобро. На некои понуди има и да ја прегледаш мислам али не сум сигурен дека е на сите понуди така. :)
 

Korunovski

Активен член
Зачленет/а
4 март 2013
Мислења
34
Реакции
11
Да не знај некој како да ставам контент лок на блогер.Го paste кодот и никогаш ништо не излегва???
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Ако си почетник би ти предложил да користиш линк локер опцијата...
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
За контент лок ти треба многу трафик. Ако 2000+ универзални посетители дневно тогаш можеш да ставеш конент лок. Ако не користи линк локер
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Што туку се регнав на AdWorkMedia и чекам одобрување..

Ме интересира за почеток кои би бил добар метод да го спроведам?
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
За почетници YT, најлесен начин да дојдеш до првиот $... имаш еден куп туториали по блекхет форумите!
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
па побарај малце има еден куп CPA методи со YT.... се на готово чекате... што деца ке бевте....
И тоа големи деца :) истата работа што ја има кај сите форуми онај со најмогу постови се знае па мора да даде критика :) Па ете и сам си напиша во пораката побaрај и ете барам :)

Муабетот ми беше да даде некој линк од форумот каде сме моментално, пошто ко нов член не најдов тема за CPA со AdWorkMedia некој пример..
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Абе не сме сите паметни ама ај ќе се изучиме..
зато сме тука да си помагаме :)
 

Elena94

Нов член
Зачленет/а
22 јули 2016
Мислења
1
Реакции
0
дали adwork media бара влог кога ке се регистрираш итн?
 

Jovan

Нов член
Зачленет/а
12 февруари 2016
Мислења
11
Реакции
3
дали adwork media бара влог кога ке се регистрираш итн?
Знам дека е стара темава, но доколку некој друг бара, може да ве прифатат без веб-страна, но сепак ќе ви треба после.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Знам дека е стара темава, но доколку некој друг бара, може да ве прифатат без веб-страна, но сепак ќе ви треба после.
За тие што работат со Video's или Social не користат веб-страни или блогови. За да ве прифатат треба да го исконтактирате Support тимот и да им објасните на кој начин би заработувале.
 

Jovan

Нов член
Зачленет/а
12 февруари 2016
Мислења
11
Реакции
3
За тие што работат со Video's или Social не користат веб-страни или блогови. За да ве прифатат треба да го исконтактирате Support тимот и да им објасните на кој начин би заработувале.
Финтата е дека со веб страна има помалку шанси да изедеш бан, така да јас пример стално праам веб-страна, зашто мојот домен знам дека никој не го спамирал. :D
 
На врв Дно